• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 28.1.2020Meniny má Alfonz
Bratislava

Pochod Hrdí na rodinu ďakuje mamám a otcom a oslavuje prirodzenú rodinu

  • 16:22 14.07.2018
  • Bratislava
Pochod Hrdí na rodinu ďakuje mamám a otcom a oslavuje prirodzenú rodinu

Poďakovať mamám a otcom, starým mamám a starým otcom za ich obetavú lásku a vyjadriť im úctu, že nám svojím životom a príkladom odovzdali veľké dobro, ktoré je ukryté v hodnote prirodzenej rodiny, je cieľom siedmeho ročníka pochodu Hrdí na rodinu, ktorý sa v Bratislave uskutočňuje v čase, keď na inom mieste prebieha Dúhový Pride 2018.

Organizátori upozorňujú, že ešte pred niekoľkými rokmi bola vo svete rodina založená manželstvom muža a ženy s jej výnimočným postavením v spoločnosti samozrejmosťou. V súčasnosti sa však podľa nich v krajinách Západu, ako aj v niektorých slovenských mienkotvorných médiách, hodnota vzťahu muža a ženy relativizuje a degraduje sa dobro, ktoré je takýto rodinný vzťah schopný generovať pre celú spoločnosť.

Tvrdia tiež, že súdny aktivizmus definovaný ľavicovo-liberálnym étosom sa snaží o zvýšenie právnej ochrany rôznych alternatívnych foriem spolužitia na úroveň rodinného zväzku muža a ženy. „Tento trend môže priniesť negatívne následky na základné ľudské slobody - slobodu prejavu či slobodu vierovyznania,“ uvádzajú.

Organizátori pochodu uisťujú, že neopodstatnená diskriminácia je zlá. „Diskrimináciu však musíme posudzovať vždy na úrovni jednotlivca. Súčasná liberálna ľavica ale nazerá na svet optikou politiky skupinovej identity, kde na jednej strane vidí utláčaných a na druhej utlačovateľov. Ale keďže vrece abstraktných identít je bezodné, každý môže byť ostatnými vnímaný ako utlačovateľ a samého seba zároveň pasovať za obeť 'tých druhých',“ argumentujú s tým, že tento prístup na svet nazerá cez marxistickú prizmu triedneho boja - nikdy nekončiaceho sa konfliktu rôznych spoločenských skupín súperiacich o moc a vplyv.

Aj s odkazom na skúsenosti z iných krajín sa pochod Hrdí na rodinu domnieva, že registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí sa požiadavky LGBTI hnutia nekončia. „Žijeme v časoch, kde sa od nás očakáva odvážna láska. Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľudom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle. Želáme si preto, aby na Slovensku či inde vo svete neboli deti a mladí ľudia štátnou mocou a školskou výchovou mätení a zavádzaní vo výbere pohlavnej či rodovej identity,“ dodali organizátori.

Spoluorganizátor Anton Chromík priamo na podujatí novinárom povedal, že téma tohto pochodu je stále aktuálna. „Lebo stačí, keď vám jeden deň v roku bude chýbať otec alebo mama, tak vám to bude prekážať. My sme tu pre deti, lebo ony potrebujú otcovstvo a materstvo. Každý jeden z nás sa tak narodil. A toto chceme ukázať všetkým ľuďom na Slovensku,“ ozrejmil.

Podľa Chromíka je stále veľmi veľa rezerv, ktoré možno napĺňať. „Rodina je veľké bohatstvo, ale niekedy je na ňu uvalená veľká hypotéka. Rodiny potrebujú byť v centre pozornosti všetkých politík,“ vyhlásil.

Na podujatí sa objavilo aj viacero ľudí v tričkách extrémistickej ĽSNS. Chromík povedal, že o ich prítomnosti nevie. „Toto zhromaždenie nie je politické, nie sú tu žiadne politické symboly, ktoré by sme chceli prezentovať. Je tu len jediná myšlienka, že láska mamy a otca je nenahraditeľná. Žiadne politické symboly a tričká, najpodstatnejšia je rodina,“ dodal.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
3 kroky, ako účinne schudnúť 20 kg a udržať si váhu

3 kroky, ako účinne schudnúť 20 kg a udržať si váhu

VČERA - 21:02Domáce

Toto sú tri najlepšie stratégie, vďaka ktorým sa ľuďom darí schudnúť 20 kg a zabrániť jojo efektu.

Ľudia z okolia bytovky na Mukačevskej ulici dostanú spotrebný tovar

Ľudia z okolia bytovky na Mukačevskej ulici dostanú spotrebný tovar

VČERA - 19:44Domáce

Mesto Prešov hľadalo spôsob, ako pomôcť aj ostatným ľuďom, ktorým tlaková vlna po výbuchu plynu spôsobila materiálne škody.

Súdna rada opäť nezvolila predsedu Najvyššieho súdu SR

Súdna rada opäť nezvolila predsedu Najvyššieho súdu SR

VČERA - 18:05Domáce

Predsedu NS SR sa nepodarilo zvoliť už po tretí raz.

Lipšic: Dokazovanie v kauze televíznych zmeniek sa blíži ku koncu

Lipšic: Dokazovanie v kauze televíznych zmeniek sa blíži ku koncu

VČERA - 17:31Domáce

Dokazovanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza sa podľa splnomocnenca televízie Daniela Lipšica blíži ku koncu.

Majitelia by mali držať psy na vôdzke, v Bratislave strhli srnu

Majitelia by mali držať psy na vôdzke, v Bratislave strhli srnu

VČERA - 17:29Domáce

Slovenská poľovnícka komora upozorňuje majiteľov psov, aby ich pri prechádzkach držali na vôdzke.