7 vecí, ktoré nám počas dňa zbytočne uberajú energiu

Každý z nás potrebuje počas dňa čo najviac energie, aby sme zvládali všetky povinnosti a úlohy. Niekedy si ale sami škodíme a energiu uberáme, či už tým, čo konzumujeme, alebo niektorými našimi návykmi.
Chcete mať počas dňa čo najviac energie? Potom by ste sa mali vyvarovať týmto chybám.
- Skorý ranný beh
Pokiaľ ste spali menej ako 5-6 hodín a zvoní vám ráno budík, aby ste šli behať, radšej na to zabudnite. Oveľa dôležitejšie pre telo je totiž poriadny odpočinok. Nedostatok spánku vyvoláva pocit hladu, z ktorého vzniká prejedanie. Takže ranný beh by vám aj tak, pri takomto hlade a následnej konzumácii všetkého možného, bol nanič.
- Modré svetlo pred spaním
Prepadli ste pred spaním obľúbenej činnosti väčšiny ľudí a sledovali displej mobilu, tabletu alebo notebooku? Potom nečakajte pokojný a dostatočne kvalitný spánok.Modré svetlo z displejov totiž ovplyvňuje tvorbu melatonínu, ktorý ovláda naše spánkové cykly. Odložte všetku elektroniku aspoň hodinu pred tým, ako pôjdete spať.
- Nesprávna strava
Vedeli ste, že denná odporúčaná dávka vlákniny pre dospelého jedinca je 25-30g? Veľa z nás neskonzumuje denne ani polovicu a potom nám chýba energia. Radíme vám doplniť si ju zo zeleniny, ovocia, semiačok, orechov a strukovín.
- Stále sledovanie nových informácií
Najmä dámy by si mali dávať pozor na neustále sledovanie správ, či už na sociálnych sieťach, alebo priamo na spravodajských weboch. Práve ženy sú totiž náchylnejšie cítiť vyčerpanie a zlú náladu, ak vidia negatívne správy.
Snažte sa teda obmedziť čas, ktorý trávite sledovaním správ, prípadne skúste negatívne vyvážiť tými pozitívnymi.
- Obed v práci
Ak stále sedíte za pracovným stolom, nečudujte sa, že nemáte energiu. Aspoň počas obednej prestávky si skúste nájsť 10-20 minút a vybehnite nachvíľu von z kancelárie. Telo potrebuje pohyb, ale aj zmenu prostredia. Ak máte možnosť sa niekde nablízku najesť v parku, vyskúšajte to a uvidíte, že vám to dobije baterky.
- Nesprávne sedenie
Ak sedíte skrčený nad stolom počas celej pracovnej doby, neodrazí sa to iba na boľavom chrbte a hlave, ale aj na vašom mentálnom výkone. Práve táto poloha sa podieľa na tom, že v nás rastie pocit apatickosti a únavy.
- Priveľa alebo primálo horčíka
Na jednej strane sa nedostatok horčíka môže prejavovať únavou a zhoršenou schopnosťou sústrediť sa, na strane druhej ale jeho nadmerné hladiny zase spôsobujú uvoľnenie svalov, čo prináša pocit ospalosti a únavy.
Dávajte si teda pozor na to, aby ste neprekročili jeho denné odporúčané množstvo, ale nezabudnite si ho ani dopĺňať. Lepšie než konzumovať tabletky je siahnuť po potravinách, ktoré ho obsahujú, teda po tekvicových semiačkach, banánoch, tuniakovi alebo orechoch.
Ako si počas dňa dobíjate baterky vy? Máte čas na rýchlu prechádzku alebo siahnete po nejakých potravinách či káve?

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.