16°Bratislava

Cibulková si v USA zahrá štvrťfinále, Hantuchová vypadla

• 8:37 26.07.2013
  • STANFORD

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako tretia zvíťazila vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Bank of the West Classic v americkom Stanforde (Premier, tvrdý povrch, celková dotácia 795 707 USD) nad Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou za 117 minút 7:5, 7:6 (5).

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka mala v prvom kole voľný žreb.

"Očakávala som ťažký zápas, pretože Stefanie má teraz dobré obdobie. Je to dávno, čo sme spolu hrali, pamätala som si, že posiela loptičky tesne k čiaram. Predstavovala som si niečo ľahšie na úvod. Hoci som v oboch setoch viedla 5:2, súperka vyrovnala, ale napokon som to zvládla. Z víťazstva mám radosť, aj keď sa mohlo zrodiť jednoduchšie. Na druhej strane to bol užitočný test. Kvalitný zápas, ktorý ma prinútil hrať dobrý tenis," zhodnotila pre oficiálnu stránku WTA Cibulková, ktorá nadviazala na víťazstvo nad Vögeleovou z US Open 2010.

Zverenka Mateja Liptáka nenarazí vo štvrťfinále na krajanku Danielu Hantuchovú, ale na jej osemfinálovú premožiteľku Urszulu Radwanskú. Poľka nasadená ako siedma zdolala Slovensku vďaka dvom úspešným tajbrejkom 7:6 (3), 7:6 (3).

Cibulková už má istotu 120 bodov do príslušného rebríčka a šeku na 19 300 dolárov. Hantuchová si za účinkovanie v súťaži dvojhry odnesie 10 700 USD a 60 bodov do singlového poradia.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Dominika Cibulková (SR-3) - Stefanie Vögeleová (Švaj.) 7:5, 7:6 (5) za 117 minút

Urszula Radwanská (Poľ.-7) - Daniela Hantuchová (SR) 7:6 (3), 7:6 (3) za 123 minút