Talentovaný Sýkora zarezáva v Plzni, hovorí o kroku dopredu

Slovenský hokejový útočník Ján Sýkora má za sebou letnú prípravu na suchu v Plzni.
"Česká extraliga je dobrý posun. Považujem ju za jednu z najlepších európskych súťaží. Ponuku som preberal aj s Tomášom Slovákom, ktorý v klube už pôsobil a tento angažmán mi odporučil. Klub funguje, káder je silný. Plzeň je pekné mesto, chalani sú v pohode a partia výborná," povedal v rozhovore pre iDnes.cz Sýkora.
V suchej príprave pribrzdilo rodáka z Detvy, ktorý doteraz hrával za Banskú Bystricu, zranenie. Najväčšie problémy mu robili tréningy na bicykloch. "U nás sa v lete sadne na bicykel raz či dvakrát do mesiaca, viac sa behá a skáče. V Plzni to bolo o niečom inom," tvrdil pre iDnes.cz Sýkora.
Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie, ktorý sa na poslednú chvíľu nedostal do nominácie na majstrovstvá sveta 2013, je známy aj technickými kúskami. V aprílovej príprave prekonal českého gólmana Kovářa v Prahe filigránskym zasunutím puku spoza bránky. "Tieto technické kúsky som skúšal od malička. Veľmi mi pomáhal aj otec. Ako chlapec som doma puk vozil po stenách, hral som sa s ním pod nohami stoličiek. Dúfam, že sa mi aj v Plzni podarí niečo podobné," dodal pre iDnes.cz Sýkora.
Video: Gól Jána Sýkoru spoza brány

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.