• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
15°Bratislava

Rakúsko sprísni opatrenia proti osobám, ktorým úrady zamietli žiadosť o azyl

  • 12:57 28.02.2017
  • Viedeň
Rakúsko sprísni opatrenia proti osobám, ktorým úrady zamietli žiadosť o azyl

Rakúsko zvýši tresty pre osoby, ktoré odmietajú odísť z krajiny aj po tom, ako im úrady zamietli žiadosť o azyl. Rozhodla o tom dnes rakúska vláda.

Toto je odkaz pašerákom ľudí,“ povedal minister obrany Hans Peter Doskozil novinárom po zasadnutí vládneho kabinetu.

Agentúra DPA napísala, že ide o opatrenia, ktoré vyvíjajú efektívny tlak na žiadateľov o azyl, aby z Rakúska odišli ihneď po zamietnutí žiadosti. Osoby, ktoré v Rakúsku ostanú aj po odmietnutí na úradoch, prídu o svoje mesačné dávky. Centristická vláda tiež plánuje zaviesť pokuty vo výške 5000-15.000 eur.

Migrantom, ktorí budú bez povolenia na pobyt aj napriek týmto pokutám stále ostávať v Rakúsku, hrozí zatknutie a následná deportácia do vlasti. Prípustná dĺžka pobytu vo väzbe je 10-18 mesiacov.

Štatistiky ministerstva vnútra uvádzajú, že v Rakúsku sa po zamietnutí žiadosti o azyl zdržiava okolo 4000 osôb. Polovica z nich ostáva v Rakúsku zo zdravotných dôvodov alebo ide o mladistvých.

Rakúska vláda už dlhodobejšie sprísňuje pravidlá pre migrantov. Kabinet nedávno zrušil prídavky pre deti migrantov, ktoré žijú vo vlasti. Výnimkou sú migranti zo štátov Európskej únie v rámci programu na vytváranie pracovných miest. Všetci utečenci sa tiež musia povinne učiť nemecky.

Zdroj: info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu

DNES - 18:55Zahraničné

Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou v nedeľu privítali na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika

DNES - 17:30Zahraničné

Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy

DNES - 17:04Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.

Pavel prijal Zelenského, do Česka pricestoval s manželkou

Pavel prijal Zelenského, do Česka pricestoval s manželkou

DNES - 16:59Zahraničné

Český prezident Petr Pavel v nedeľu popoludní prijal na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Dvaja muži spadli z člnu do rieky, jedného našli mŕtveho

Dvaja muži spadli z člnu do rieky, jedného našli mŕtveho

DNES - 16:00Zahraničné

Muži s člnom narazili do zakotvenej lode, jedného z nich našli mŕtveho.