Evakuovaní pred požiarmi v južnej Kalifornii sa môžu vrátiť domov
- 6:49 22.08.2016
- San Bernardino

Po vypuknutí požiaru, bolo svoje domovy nútených opustiť približne 82.000 ľudí.
Po vypuknutí požiaru, ku ktorému došlo v utorok, bolo svoje domovy nútených opustiť približne 82.000 ľudí. Väčšina z nich sa teraz môže vrátiť domov. Podľa predbežných odhadov zničili požiare v južnej Kalifornii 105 obydlí a 216 hospodárskych budov. Väčšina nehnuteľností v postihnutej oblasti však zostala nedotknutá.
"Tento požiar sa nešíril husto obývanými oblasťami, ako to niekedy býva," uviedol hovorca miestneho hasičského zboru Costa Dillon, pričom dodal, že oblasť postihnutá požiarom je veľmi riedko obývaná.
Do nedeľného rána sa hasičom podarilo uhasiť oheň na približne 83 percentách plochy s rozlohou 150 štvorcových kilometrov, ktorú požiare na juhu Kalifornie zasiahli.

Prvé kolo prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov vyhral Simion
V prvom kole opakovaných prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov zvíťazil krajne pravicový kandidát George Simion so ziskom približne 30 percent hlasov.

Na Českej diaľnici zvýšia rýchlostný limit
Diaľnica sa pripravuje na zavedenie nového rýchlostného limitu.

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu
Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou v nedeľu privítali na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika
Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy
Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.