Nováčik Tipsport Ligy z Nových Zámkov angažoval brankára Šimka

Skúsený gólman na Slovensku pôsobil aj v Banskej Bystrici, Trnave, Detve či Martine. V susednom Česku obliekal dres Hradca Králové, Pardubíc, Havířova a Orlova.
Dvadsaťosemročný odchovanec HKM Zvolen je bývalým slovenským reprezentantom do 18 a 20 rokov. Pozvánku dostal aj na zraz reprezentačného A-tímu, no na zápasovú premiéru s dvojkrížom na hrudi stále čaká. Šimko vychytal Zvolenu v sezóne 2012/13 majstrovský titul. V základnej časti si v 54 zápasoch udržal úspešnosť zákrokov nad 91,7 percenta, pričom v play off to bola úspešnosť až nad hranicou 93 percent.
"Marek je skúsený brankár, ktorý už získal jeden slovenský titul v drese Zvolena. Navyše, dobre ho poznám. Rokovali sme s viacerými brankármi, ale napokon sme sa rozhodli ísť touto cestou. Myslím si, že nám pomôže. V extralige odchytal množstvo zápasov, najvyššiu súťaž pozná dokonale. Mal by byť posilou. Ľudia môžu byť teda spokojní, brankárska otázka je konečne vyriešená," uviedol pre klubový web športový manažér HC Nové Zámky Ján Chovan a dodal: "Náš káder má takmer definitívnu podobu, no ešte debatujeme s jedným obrancom."
Šimko na Slovensku pôsobil aj v Banskej Bystrici, Trnave, Detve či Martine. V susednom Česku obliekal dres Hradca Králové, Pardubíc, Havířova a Orlova.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.