Argentína nastúpi v repríze vlaňajšieho finále proti Čile

Duel o tretie miesto odohrajú v nedeľu ráno v arizonskom Glendale.
Čile vo štvrťfinále deklasovalo Mexiko 7:0 a aj proti Kolumbii malo raketový štart. Po 11 minútach viedlo už 2:0 a aj vďaka viacerým skvelým zákrokom brankára Claudia Brava už náskok udržalo. "Toto je víťazný tím. Hráči jednoducho majú v sebe víťaznú mentalitu. Už pred začiatkom turnaja hovorili, že do USA idú s jasným cieľom obhájiť trofej. Po úvodnej prehre s Argentínou sa rýchlo otriasli a ich výkony sa zo zápasu na zápas zlepšujú," nadchýnal sa čílsky tréner Juan Antonio Pizzi.
Vlani ešte pod vedením kouča Jorgeho Sampaoliho zdolali Čiľania vo finále na domácej pôde v Santiagu Argentínu 4:1 po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa duel skončil bezgólovou remízou. Argentína je doposiaľ posledným tímom, ktorý dokázal obhájiť titul na Cope. "Albicelestes" sa to podarilo v rokoch 1946 a 1947. "Rešpektujeme silu nášho finálového súpera, no Argentínčanov sa nebojíme a vynasnažíme sa zvíťaziť," dodal Pizzi. Finále je na programe v noci na pondelok o 2.00 SEČ na štadióne v East Rutherford v štáte New Jersey.
Duel o tretie miesto odohrajú v nedeľu ráno o 5.00 SEČ v arizonskom Glendale. Kolumbijského trénera Joseho Nestora Pekermana mrzelo, že v dueli proti Čile jeho zverenci nezachytili úvod. "Spravili sme chyby a Čiľania boli pri zakončení veľmi efektívni. V poslednom čase majú vysokú úspešnosť premieňania šancí, aj preto sa im na Cope tak darí," nechal sa počuť argentínsky kouč, ktorý na MS 2014 v Brazílii priviedol "Los Cafeteros" do štvrťfinále.
Kolumbia - Čile 0:2 (0:2)
Góly: 7. Aranguiz, 11. Fuenzalida, ČK: 57. Sanchez (Kol.)

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.