• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 18.5.2025Meniny má Viola
13°Bratislava

Mexiko a Venezuela idú do štvrťfinále Copa America, Uruguaj zlyhal

  • 7:50 10.06.2016
  • Philadelphia/Pasadena
Mexiko a Venezuela idú do štvrťfinále Copa America, Uruguaj zlyhal

La Celeste sa museli v zápase opäť zaobísť bez kanoniera Luisa Suareza, ktorý nemohol nastúpiť pre zranenie.

Futbalisti Mexika a Venezuely si v predstihu zabezpečili postup z C-skupiny do štvrťfinále Copa America v USA. Naopak, 15-násobný juhoamerický šampión Uruguaj bude vo vyraďovacej fáze prekvapujúco chýbať, rovnako ako zatiaľ štvrtý tím skupiny Jamajka.

Uruguaj po prehre v úvodnom dueli s Mexikom (1:3) nečakane nestačil ani na Venezuelu, ktorej podľahol vo Philadelphii 0:1. Jediný gól súboja strelil v 36. minúte Jose Salomon Rondon, útočník West Bromwich Albion dorazil do siete strelu Alejandra Guerru, ktorý dokázal vyraziť brankár Fernando Muslera iba na brvno. "La Celeste" sa museli v zápase opäť zaobísť bez kanoniera Luisa Suareza, ktorý nemohol nastúpiť pre zranenie. Útočník FC Barcelona sa však po zápase kriticky vyjadril na adresu trénera Oscara Tabareza, že mu nedal šancu aspoň v záverečných minútach, keď sa Uruguaj snažil o vyrovnanie.

"Nepôsobili sme na ihrisku ako tím, ktorý ide do zápasu s cieľom uhrať dobrý výsledok. Suareza som nenasadil preto, lebo nebol pripravený. Pravdepodobne nenastúpi ani v pondelňajšom poslednom zápase skupiny proti Jamajke," citovala slová Tabareza agentúra AP. Venezuela je v juhoamerickej kvalifikácii MS 2018 na poslednom 10. mieste, vo Philadelphii však vďaka disciplinovanému výkonu obrátila naruby papierové predpoklady a prvýkrát v histórii zdolala na Cope Uruguaj. "Pred zápasom som sa hráčov spýtal, či veria tomu, že môžu vyradiť jedného zo spolufavoritov na titul. Všetci odpovedali, že áno. Kolektívny výkon priniesol ovocie v podobe cenného víťazstva," zdôraznil venezuelský kouč Rafael Dudamel.

V Pasadene Mexičania potvrdili úlohu favorita a poradili si s Jamajkou 2:0 vďaka gólovej hlavičke Javiera Hernandeza a presnom zásahu striedajúceho Oribeho Peraltu. "Počas celého zápasu sme boli lepším tímom a nepúšťali sme súpera do vyložených šancí. Nečakal som, že budeme mať až takú veľkú podporu mexickej populácie, ktorá žije v USA. Dnes robili v hľadisku riadny rámus, boli skvelí. Hráči cítili priazeň publika a snažili sa zo seba vydať všetko," pochvaľoval si žičlivú atmosféru v hľadisku mexický kormidelník Juan Carlos Osorio.

45. ročník Copa America

C-skupina

Uruguaj - Venezuela 0:1 (0:1)
Gól: 36. Rondon

Mexiko - Jamajka 2:0 (1:0)
Góly: 18. Hernandez, 81. Peralta

Tabuľka
1. Mexiko 2 2 0 0 5:1 6*
2. Venezuela 2 2 0 0 2:0 6*
--------------------------------------
3. Uruguaj 2 0 0 2 1:4 0
4. Jamajka 2 0 0 2 0:3 0
*-postup do štvrťfinále
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.