• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.11.2018Meniny má Agnesa
Bratislava

Nová mrazivá štúdia: Vieme, čo sa deje medzi životom a smrťou!

  • 19:50 01.11.2014
  • BRATISLAVA
Nová mrazivá štúdia: Vieme, čo sa deje medzi životom a smrťou!

Britskí vedci dokončili vysoko fascinujúcu štúdiu. Otvára tajomné dvere do posmrtného sveta.

Klinická smrť. Neopísateľný pocit, akoby ste opúšťali svoje telo. Vedci majú dôkaz o tom, čo sa deje po zástave srdca! Mnohí pokladajú rozprávanie ľudí o svetle na konci tunela a vznášaním sa nad miestnosťou s telom len za obyčajné halucinácie či výplod fantázie.

Britská Univerzita Southampton zverejnila doteraz najrozsiahlejšiu štúdiu o posmrtnom živote. Štyri roky analyzovali dáta viac ako 2000 pacientov, ktorí sa ocitli sa na hranici medzi životom a smrťou. Vedcom sa podarilo odhaliť novú skutočnosť o tom, čo sa deje s telom a dušou po zástave srdca: Podvedomie pracuje ešte asi tri minúty po tom, ako prestane mozog úplne fungovať.

Duch v operačnej sále

40% pacientov opísalo akýsi podvedomý stav v čase, kým ich srdce opäť naskočilo a boli klinicky mŕtvi. Niektorí z nich dokonca pozorovali svoje telo pri resuscitácii z rohu operačnej sály. Tieto tvrdenia nie sú vymyslené! 57-ročný muž presne opísal činnosti personálu nemocnice a zvuky prístrojov počas jeho oživovania.

"Ten muž popísal všetko, čo sa stalo v miestnosti, no najpodstatnejšie je, že počul dve pípnutia počítača, ktoré urobili hluk v trojminútovom intervale, takže sme presne zistili, ako dlho jeho podvedomie fungovalo," uviedol vedúci výskumu, doktor Sam Parnia.

Silný videoklip: Život naplno! Posolstvo nového songu OneRepublic

Žiarivé svetlo alebo druhá strana?

Ďalší respondenti uviedli, že mali po zástave srdca pocit nezvyčajného pokoja a až tretina uviedla, že čas sa spomalil alebo naopak zrýchlil. Niektorí videli jasné svetlo, zlatý blesk alebo žiariace slnko. Iní mali pocity strachu, topenia sa alebo brodenia v hlbokej vode. 13% uviedlo pocit oddelenia sa od svojho tela a rovnaký počet pacientov malo zvýšenú činnosť zmyslov.

Doktor Parnia verí, že mnohí ľudia majú zážitky z blízkosti smrti no sedatíva a lieky, ktoré sú použité v procese resuscitácie spôsobia, že si ich z časti alebo vôbec nepamätajú. Vyžaduje si to ďalšie výskumy.

Ďalší práve prebieha na Univerzite Nottingham Trent a je v štádiu zberu dát. Doktor David Wilde verí, že potvrdí zverejnené výsledky švédskymi odborníkmi a pomôžu bližšie objasniť túto kontroverznú tému.

Čítajte aj: Desivé miesta nevysvetliteľných záhad

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, telegraph.co.uk, bild.de Foto: freeimages.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Psychopatia u žien: Príznaky u nežnejšieho pohlavia vyzerajú inak ako u mužov

Psychopatia u žien: Príznaky u nežnejšieho pohlavia vyzerajú inak ako u mužov

VČERA - 20:09Zdravie

Rozdielne príznaky psychopatie u žien sú často dôvodom, prečo túto poruchu u nežnejšieho pohlavia prehliadame. Existuje však pomerne veľká pravdepodobnosť, že aj vo vašom okolí sa pohybuje psychopatka.

Nedostatok tohto minerálu súvisí s autizmom

Nedostatok tohto minerálu súvisí s autizmom

VČERA - 19:32Zdravie

Vedci si však nie sú istí, či by dopĺňanie tohto stopového prvku mohlo pomôcť v prevencii autizmu.

Čo sa stane, keď budete každý deň jesť kurkumu

Čo sa stane, keď budete každý deň jesť kurkumu

VČERA - 19:02Zdravie

Pridaním tohto korenia do vášho jedálnička môžete ovplyvniť náladu aj pamäť.

Rakovina pankreasu podľa epidemiológov zabíja čoraz viac ľudí

Rakovina pankreasu podľa epidemiológov zabíja čoraz viac ľudí

16:58 14.11.2018Zdravie

Rakovina pankreasu má veľmi zlú prognózu a epidemiológovia predpokladajú, že do roku 2030 bude na túto diagnózu druhá najvyššia úmrtnosť z onkologických ochorení.

Ako znížiť riziko demencie o 40%

Ako znížiť riziko demencie o 40%

19:38 12.11.2018Zdravie

Riziko demencie sa môže týmto spôsobom znížiť o 40%.

TV program