Rusko obvinilo Turecko, že dodáva IS komponenty do výbušných systémov
- 6:42 26.05.2016
- New York

Rusko a Turecko stoja na opačných stranách sýrskeho konfliktu.
Ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin v liste adresovanom generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-munovi uviedol, že tieto zariadenia "sa vo veľkom rozsahu využívajú na páchanie teroristických útokov".
Čurkin vo svojom liste obvinil päť tureckých spoločností z toho, že IS dodávajú hliníkový prášok, dusičnan amónny, peroxid vodíka a iné látky vyrábané tureckými a zahraničnými spoločnosťami.
"Uvedený list je najnovším príkladom ruského propagandistického ťaženia proti Turecku a nemožno ho brať vážne," uviedol na margo Čurkinových obvinení hovorca tureckého ministerstva zahraničných vecí.
Rusko, ktoré je najväčším spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada, a Turecko podporujúce opozíciu voči jeho režimu, stoja na opačných stranách sýrskeho konfliktu.
K eskalácii napätia medzi oboma štátmi došlo vlani v novembri, keď turecká stíhačka zostrelila neďaleko sýrskych hraníc ruské vojenské lietadlo.

Čína poprela prístup k údajom používateľov sociálnej siete TikTok
TikToku v piatok DPC v mene EÚ udelila pokutu 530 miliónov eur pre nedostatočné zabezpečenie ochrany údajov európskych používateľov.

Zelenskyj chce narušiť oslavy 9. mája v Rusku, tvrdí Moskva
Na oslavách sa má zúčastniť aj slovenský premiér Robert Fico.

Chcel by som byť pápežom, vyhlásil Trump
Len týždeň po účasti na pohrebe pápeža Františka vo Vatikáne americký prezident na svojej sociálnej sieti zdieľal obrázok samého seba ako hlavy katolíckej cirkvi. Vytvorila ho umelá inteligencia.

V krvi Američana našli vzácnu protilátku, toto robil takmer 20 rokov
Protilátky z krvi Tima Friedeho môžu vedcom pomôcť vyvinúť vzácny protijed.

Zelenskyj zavrhol trojdňové prímerie, stretnutie s Trumpom vníma pozitívne
Kyjev je pripravený na úplné prímerie, vyhlásil ukrajinský prezident.