Na múre kostola v Kosove sa objavil nápis Islamský štát prichádza
- 19:59 17.03.2016
- Priština

Nápis zaregistrovali cez víkend talianski vojaci misie KFOR, ktorí hliadkujú v okolí kostola dvakrát do týždňa.
Nápis zaregistrovali cez víkend talianski vojaci misie KFOR, ktorí hliadkujú v okolí kostola dvakrát do týždňa.
Prištinský farár Darko Marinkovič povedal, že incident nahlásili kosovskej polícii. "Najhoršie na tom všetkom je to, že je to výzva adresovaná teroristickej organizácii, proti ktorej v súčasnosti bojuje takmer polovica sveta," dodal Marinkovič.
Nápis sa objavil na múre pred dnešným 12. výročím pogromu proti kosovským Srbom. Počas dvojdňových rozsiahlych albánskych útokov na srbskú menšinu, ktoré sa začali 17. marca 2004, zahynulo 19 ľudí a ďalších viac ako 950 utrpelo zranenia. Zničených bolo 39 pravoslávnych kostolov i kláštorov a viac ako 900 domov. Svoje domovy vtedy nútene opustilo 4000 kosovských Srbov.

Čína poprela prístup k údajom používateľov sociálnej siete TikTok
TikToku v piatok DPC v mene EÚ udelila pokutu 530 miliónov eur pre nedostatočné zabezpečenie ochrany údajov európskych používateľov.

Zelenskyj chce narušiť oslavy 9. mája v Rusku, tvrdí Moskva
Na oslavách sa má zúčastniť aj slovenský premiér Robert Fico.

Chcel by som byť pápežom, vyhlásil Trump
Len týždeň po účasti na pohrebe pápeža Františka vo Vatikáne americký prezident na svojej sociálnej sieti zdieľal obrázok samého seba ako hlavy katolíckej cirkvi. Vytvorila ho umelá inteligencia.

V krvi Američana našli vzácnu protilátku, toto robil takmer 20 rokov
Protilátky z krvi Tima Friedeho môžu vedcom pomôcť vyvinúť vzácny protijed.

Zelenskyj zavrhol trojdňové prímerie, stretnutie s Trumpom vníma pozitívne
Kyjev je pripravený na úplné prímerie, vyhlásil ukrajinský prezident.