Na Slovensko príde generálny tajomník OSN Pan Ki-mun

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov Pan Ki-mun príde na pozvanie prezidenta Andreja Kisku na oficiálnu návštevu Slovenska. Ako agentúru SITA informoval hovorca ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Stano, v sobotu 17. októbra a v nedeľu 18. októbra navštívi kultúrno-historické pamiatky a prírodné zaujímavosti zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO v regióne Vysokých Tatier. Jeho návšteva Slovenska potrvá do utorka 20. októbra.
Odporúčame:
OSN chráni civilistov, Sýria má skončiť s barelovými bombami
OSN treba podľa Lajčáka posilniť, aby čelila výzvam
V historickej budove Národnej rady SR neskôr s predsedom vlády Robertom Ficom a ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom otvorí výstavu venovanú 70. výročiu založenia OSN a následne bude v rámci pracovného obeda rokovať s premiérom. Stretne sa aj s predsedom NR SR Petrom Pellegrinim a navštívi utečenecké centrum v Gabčíkove.
Pan Ki-mun ako generálny tajomník OSN bol na Slovensku aj v roku 2008. Vtedy navštívil Piešťany, kde obedoval s vtedajším ministrom zahraničných vecí Jánom Kubišom. Večeral s prezidentom Ivanom Gašparovičom a jeho manželkou, hovoril aj s vtedajším predsedom parlamentu Pavlom Paškom a premiérom Robertom Ficom. Hlavnými témami stretnutia bola vtedy situácia v Keni či reforma Svetovej organizácie.

Vlachynský: DRG systémom sa jadro problému slovenských nemocníc nerieši
Z krátkodobého hľadiska bude efekt zavedenia DRG systému v slovenských nemocniciach minimálny, jadro problému sa ním nerieši, tvrdí analytik Martin Vlachynský.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.