17°Bratislava

Prešovčania uspeli v SEHA League, doma porazili Nový Sad

• 20:29 08.10.2015
  • PREŠOV

Hádzanári Tatrana Prešov sa v aktuálnom týždni zatiaľ darí. Po úspechu v dohrávke 5. kola slovenskej extraligy proti HC Sporta Hlohovec (31:25) si úspešne počínali aj v stretnutí 9. kola 5. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/Gazprom League", keď vo svojej Tatran handball aréne zdolali srbský RK Vojvodina Nový Sad presvedčivo 31:20 (15:9).

Hostia vyhrávali v úvode 1:0 a 2:1, ale potom už prevzali taktovku Prešovčania, ktorí ešte v 5. minúte otočili na 4:2 a svoj náskok do polčasovej prestávky natiahli na šesť gólov. Najmenší rozdiel v druhom dejstve bol v 34. minúte, keď sa Vojvodina dotiahla na 12:16.

Odporúčame:

Slovenské hádzanárky podľahli v kvalifikácii na ME Maďarkám

Šarišania však kontrolovali vývoj, udržiavali si bezpečné vedenie, ktoré od stavu 24:19 v 52. minúte zvýšili do záverečného hvizdu až na konečných 31:20.

Generálka na sobotu, keď sa v Lige majstrov predstavia proti rovnakému súperovi, bola v ich podaní víťazná. Zásluhu na tom má aj krídelník Radoslav Antl, so 7 gólmi najlepší strelec Tatrana.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po štyroch vystúpeniach na svojom konte 12 bodov, vďaka čomu sú v neúplnej tabuľke na 3. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v nedeľu 25. 10., keď v rámci dohrávky 1. kola privíta o 18.00 h RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2015/2016 - 9. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 31:20 (15:9)
Najviac gólov: Antl 7/2, Sadovyj a Peskov po 6 - Pralica 4, Orbovič a Gugleta po 3
Pok. hody: 3/3 - 0, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Andorka a Hucker (obaja Maď.)
Zdroj: WebNoviny.sk