Volkswagen chce podporiť ratingy, vyšetruje ho aj Francúzsko
- 10:22 01.10.2015
- BERLÍN/PARÍŽ

Členovia dozornej rady Volkswagenu skúmajú možnosti ako podporiť úverové ratingy skupiny, ktoré ohrozuje emisný škandál. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na dva zdroje oboznámené s problematikou. Zvažované opatrenia sa zameriavajú na dosiahnutie úspor a zvýšenie príjmov. O predajoch aktív, prípadne celých značiek, sa však podľa zdrojov nediskutuje.
Odporúčame:
Audi vyšetrujú pre emisie, prokuratúra vyhodnocuje fakty
Škoda hľadá riešenie, ako opraviť autá z emisného škandálu
Volkswagen má plán ako napraviť emisný škandál
Paríž začal vyšetrovať, či automobilka Volkswagen (VW) podvádzala pri emisiných testoch aj vo Francúzsku. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje blízke francúzskemu ministerstvu hospodárstva. Po odhalení podvodov v USA francúzsky úrad pre hospodársku súťaž, ochranu spotrebiteľa a kontrolu podvodov (DGCCRF) v piatok začal vyšetrovanie, ktoré má zistiť, či Volkswagen podobné praktiky nepoužil aj vo Francúzsku, uviedol zdroj.
Vyšetrovanie vo Francúzsku sa týka softvérovej výbavy vozidiel. Neskôr sa rozšíri aj na ostatných výrobcov, ktorí predávajú autá vo Francúzsku. Výsledky vyšetrovania by podľa očakávaní mali byť známe na konci novembra, prípadne v decembri.
Minulý týždeň skupina VW uviedla, že približne 11 miliónov vozidiel na svete má nainštalovaný program falšujúci emisné testy. Koncernu, ktorý pochybenie priznal, hrozí v USA pokuta až 18 miliárd USD. Vyšetrovanie kauzy sa medzitým rozšírilo na ďalšie krajiny a zaoberá sa ňou aj Európska komisia. Spoločnosť Volkswagen v stredu informovala, že vo Francúzsku je problémovým motorom EA 189 vybavených zhruba 946-tisíc vozidiel.

Analytici NBS: Neistota znižuje dôveru spotrebiteľov, pomôcť môžu nižšie úroky
Neistota okolo obchodnej politiky USA sa negatívne odráža aj na správaní ľudí v eurozóne.

MPRV: Na farme v Dolných Semerovciach bol potvrdený mor ošípaných
Na farme v Dolných Semerovciach v okrese Levice bol potvrdený africký mor ošípaných.

USA niekedy v budúcnosti znížia clá pre Čínu
Spojené štáty niekedy v budúcnosti znížia dovozné clá pre Čínu, inak krajiny nebudú môcť navzájom obchodovať, vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Transakčnú daň odmietlo v prieskume PAS až 97 % podnikateľov
Transakčnú daň označilo 77 % podnikateľov za nezmyselný krok a ďalších 20 % sa k dani stavia „skôr negatívne“.

Trump pripúšťa, že USA by sa mohli dostať do recesie
Americký prezident Donald Trump pripúšťa, že USA by sa mohli v krátkom čase dostať do recesie, je však presvedčený, že z dlhodobého hľadiska bude najväčšia svetová ekonomika prosperovať.