• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
26°Bratislava

Slováci si uvedomujú, že poplatok za bankový účet je vysoký

  • 8:02 29.09.2015
  • BRATISLAVA
Slováci si uvedomujú, že poplatok za bankový účet je vysoký

Slováci si uvedomujú, že za svoje účty platia zbytočne veľa peňazí. Ako ukázal prieskum Prima banky, ktorý pre ňu zrealizovala prieskumná agentúra 2muse, 56 percent ľudí označilo svoj poplatok za vedenie účtu za vysoký. Na otázku, či ľudia zvažujú, že by vymenili svoj účet za výhodnejší v inej banke, následne iba 42 percent obyvateľov odpovedalo áno.

Do zmeny svojej nevýhodnej banky sa Slováci veľmi nehrnú, pričom polovica odmietavých by si účet v inej banke otvorila až vtedy, keď ich vlastná banka poriadne "naštve". Štyridsaťšesť percent respondentov lákajú do inej banky výhody, benefity a odmena za platby kartou. Naopak, až 45 percent Slovákov od zmeny odrádza príliš zdĺhavý proces a dlhé vybavovanie a ďalší respondenti uviedli, že sa im to nechce riešiť, lebo sa im účty vo všetkých bankách zdajú rovnaké.

Odporúčame:

Slováci neplatia faktúry načas, sú pod európskym priemerom


Podľa prieskumu sedem z desiatich obyvateľov vyžaduje od svojej banky jednoduchú a zrozumiteľnú komunikáciu. Viac ako polovica očakáva prehľadnú a férovú ponuku produktov a služieb. V prvej trojke očakávaní od banky skončila aj dostupnosť, široká sieť pobočiek a bankomatov.

"Pri výbere účtu je dôležité porovnávať všetky služby a výhody a nezabúdať pritom aj na dostupnosť banky. Klienti si stále potrpia na blízkosť pobočky svojej banky, ktorú môžu v prípade potreby navštíviť osobne," povedala riaditeľka divízie riadenia produktov Prima banky Henrieta Gahérová.

Prieskum pre Prima banku zrealizovala prieskumná agentúra 2muse. Vzorku tvorilo 500 rozhovorov. V rámci metodiky prieskumu išlo o on-line dopytovanie. Agentúra prieskum uskutočnila v septembri tohto roka.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

DNES - 12:01Ekonomické

Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu

DNES - 11:32Ekonomické

Finančný lízing je obľúbeným spôsobom, ako firmy financujú nákup osobných a nákladných vozidiel, strojov, technológií či nehnuteľností.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

VČERA - 19:31Ekonomické

Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

VČERA - 18:19Ekonomické

Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

VČERA - 18:05Ekonomické

Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.