• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.5.2021Meniny má Servác
12°Bratislava

Štyri prírodné lieky na cukrovku

  • 12:44 29.07.2015
  • Bratislava
Štyri prírodné lieky na cukrovku

Diabetes je rastúcim problémom v celom svete.

Cukrovku spôsobuje pankreas buď tým, že neprodukuje inzulín vôbec (diabetes 1. typu), alebo ho neprodukuje dostatočne veľa (diabetes 2. typu).

Toto ochorenie môže viesť k vážnym problémom: Je najčastejšou príčinou zlyhania obličiek a môže viesť až k amputácii nôh. Spolu s konvenčnou liečbou, ktorú vám predpíše diabetológ, existuje aj viacero prírodných možností liečby. Tieto prírodné prostriedky môžu pomôcť diabetikom bezpečne regulovať ich hladiny cukru v krvi a vyhnúť sa vážnym dlhodobým komplikáciám, ako je zlyhanie obličiek.

Černuška siata

Černuška siata, tiež známa ako rasca čierna, je oceňovaná pre jej liečivé účinky už asi 2000 rokov. Bolo preukázané, že niektoré z jej účinných látok môžu mať anti-diabetický účinok. Užívajte preto denne olej vyrobený zo semien černušky spolu s vodou alebo džúsom, aby ste pomohli zmierniť účinky diabetu.

Škorica

Je to možno jeden z najznámejších (a široko preskúmaných) liekov na cukrovku. Výskum ukázal, že mnohé z bioaktívnych zložiek v tomto obľúbenom korení sú schopné napodobniť pôsobenie inzulínu. Inými slovami, uľahčujú cestovanie glukózy z krvného riečišťa do buniek. To zas bráni vysokej hladine cukru v krvi a všetkým problémom, ktoré s tým môžu súvisieť.

Extrakt z hroznových jadier

Mnohí ľudia si nie sú vedomí toho, akú veľkú úlohu hrá pečeň (rovnako ako pankreas) v regulácii hladiny cukru v krvi. Extrakt z hroznových jadierok môže pomôcť, pretože je schopný chrániť a omladiť pečeňové tkanivo a podporuje zdravú funkciu pečene. To je veľmi dôležitý faktor pre diabetikov.

Okra

Ibištek jedlý je populárny indický prostriedok na diabetes a bol používaný v ajurvédskej medicíne už po tisíce rokov. Predpokladá sa, že zlúčeniny v okre napodobňujú pôsobenie inzulínu v tele a môžu pomôcť pri regulácii a kontrole krvného cukru.

Nezabudnite, že predtým, ako začnete užívať bylinné preparáty na liečbu cukrovky, sa vždy najprv poraďte so svojim diabetológom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, care.diabetesjournals.org, realnatural.org, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto príznaky koronavírusu šesťnásobne zvyšujú riziko úmrtia

Tieto príznaky koronavírusu šesťnásobne zvyšujú riziko úmrtia

DNES - 20:39Zdravie

Nový koronavírus postihuje telo tak, že následky môžu pretrvávať aj po dobu niekoľkých mesiacov. V niektorých prípadoch sa ale dá predpokladať, že budú mimoriadne rizikové.

Espresso alebo bez kofeínu? Vaše gény naznačujú, akú kávu pijete

Espresso alebo bez kofeínu? Vaše gény naznačujú, akú kávu pijete

DNES - 9:14Zdravie

Genetika hrá istú úlohu pri výbere kávy.

Ako dlho trvá imunita po očkovaní a ako zistiť, či ste imúnni voči COVID-19?

Ako dlho trvá imunita po očkovaní a ako zistiť, či ste imúnni voči COVID-19?

VČERA - 21:23Zdravie

Keďže očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa na celom svete spustilo len nedávno, stále ohľadom neho vyvstávajú nezodpovedané otázky. Jednou z nich je otázka imunity.

Vedci overili účinky vitamínov na COVID-19. Výsledky prekvapili

Vedci overili účinky vitamínov na COVID-19. Výsledky prekvapili

20:40 11.05.2021Zdravie

Niektoré doplnky stravy pomáhajú v boji s COVID-19. Tie, ktoré ľudia užívajú najčastejšie, však majú minimálny účinok.

Efekt uspávanky: Táto hudba pomáha aj seniorom

Efekt uspávanky: Táto hudba pomáha aj seniorom

20:41 09.05.2021Zdravie

Hudba pred spaním zlepšuje kvalitu spánku aj u ľudí starších ako 60 rokov.