Utorok, 21.5.2024Meniny má Zina
24°Bratislava

• 10:21 26.07.2015
  • CHESTER

Bronzové medaily na Gold Cupe 2015 si vybojovali futbalisti Panamy, ktorí v sobotňajšom stretnutí o tretie miesto na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte zóny Futbalovej konfederácie Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) v PPL Parku v pennsylvánskom Chesteri zdolali hráčov domácich Spojených štátov amerických 3:2 až v rozstrele zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Panamčania viedli od 55. minúty zásluhou Roberta Nursa, za USA vyrovnala v 70. minúte stálica Clint Dempsey. Američania premenili úvodné dva pokusy z bieleho bodu, zlyhali však v nasledujúcich troch sériách, kým ich súperi sa pomýlili iba jediný raz.

Odporúčame:

Chyby arbitra ovplyvnili zápas Gold Cupu, uznal šéf CONCACAF

Stredoamerická krajina aspoň môže zabudnúť na nešťastné semifinálové vyradenie na kopačkách Mexičanov. To bolo do značnej miery ovplyvnené omylmi amerického hlavného rozhodcu Marka Geigera, ktorý vylúčil Luisa Tejeda a v závere zápasu, konkrétne v 9. minúte nadstaveného času, odpískal jedenástku za ruku Romana Torresa.

Ten Mexiko premenilo a vynútilo si predĺženie, v ňom po ďalšej penalte rozhodlo o svojom postupe do finále. Rozvášnení Panamčania sa po dueli odfotili pod transparentom nazývajúcim vedenie CONCACAF skorumpovanými zlodejmi. Arbiter Geiger uznal svoje chyby.

Gold Cup 2015 - o 3. miesto:

CHESTER
USA - Panama 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), 2:3 na strely zo značky pokutového kopu
Góly: 70. Dempsey - 55. Nurse

Zdroj: WEBNOVINY