Primátorke Prahy sa vyhrážajú, musí ju chrániť polícia
- 20:57 16.07.2015
- PRAHA

Pražská primátorka, rodáčka z Bratislavy Adriana Krnáčová má už niekoľko dní policajnú ochranu.
Odporúčame:
V Prahe sa vykoľajil vlak, nádražie museli uzavrieť
Video: Radikáli mali pri útoku v Mukačeve autá s českými ŠPZ
Pätnásťročnému strelcovi na autobus v Plzni hrozí väzenie
Podrobnosti nechceli uviesť
"Pochopte ma, prosím, nesmiem k tomu povedať žiadne podrobnosti. V každom prípade robím ďalej svoju prácu a pevne verím, že sa situácia skoro vráti do normálu," uviedla v stredu samotná primátorka.
Ani polícia, ani hovorca hlavného mesta ČR vec nechceli komentovať. Hovorkyňa prezídia policajného zboru Jana Macalíková sa obmedzila na konštatovanie: "Tieto informácie z taktických dôvodov neposkytujeme, ide o tajné údaje, a to v prípade, keď niekto ochranu má i nemá."
Primátorke prekážajú nepoctiví taxikári
Krnáčová dala opakovane najavo, že jej prekážajú nepoctiví taxikári, ktorí poškodzujú kredit českej metropoly. Magistrát tak pripravil celý rad opatrení vrátane zintenzívnenia policajných kontrol vodičov taxislužieb a zákazu parkovania v modrých zónach.
Podľa pôvodného zámeru primátorky sa už koncom júla mali konať prvé z nových skúšok pre všetkých taxikárov, po ktorých tí úspešní dostanú povolenia na vykonávanie tejto služby už iba na päť rokov. Navyše v prípade, že skúšku nezvládnu ani na tretí pokus, sa s možnosťou pracovať ako taxikár budú môcť rozlúčiť.
Po protestoch a rokovaniach taxikárov s primátorkou Krnáčová upustila od zámeru plošného skúšania všetkých taxikárov a upravila svoj návrh tak, že skúšky budú musieť absolvovať iba vodiči, ktorí sa dopustili priestupku alebo správneho deliktu, a prirodzene aj adepti tohto remesla.

Trump potvrdil odchod Waltza z postu poradcu,nominoval ho za veľvyslanca pri OSN
Americký prezident v príspevku na svojej platforme Truth Social oznámil, že jeho poradca pre národnú bezpečnosť Mike Waltz opustí svoj post a je nominovaný za nového veľvyslanca USA pri OSN.

Harrisová: Trump uskutočňuje sebeckú víziu Ameriky
Kamala Harrisová v San Franciscu vo svojom prvom rozsiahlejšom prejave od volebnej porážky vyzvala Američanov, aby bojovali proti útokom na ústavu zo strany administratívy Donalda Trumpa.

Trump povedal Muskovi, že môže pracovať pre Biely dom, dokedy bude chcieť
Americký prezident povedal miliardárovi Elonovi Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.

Čína zrušila sankcie voči členom EP vrátane europoslankyne zo SR Miriam Lexmann
Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová v stredu potvrdila, že Čína zrušila sankcie uvalené na všetkých piatich súčasných a bývalých členov EP vrátane slovenskej europoslankyne Miriam Lexmann.

Odvolaného juhokórejského prezidenta Juna obžalovali zo zneužitia právomocí
Nedávno odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí v súvislosti s jeho decembrovým rozhodnutím vyhlásiť stanné právo.