• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 22.9.2019Meniny má Móric
14°Bratislava

Bolesť zubov: Ako sa jej prirodzene zbaviť bez tabletiek

  • 12:52 02.07.2015
  • Bratislava
Bolesť zubov: Ako sa jej prirodzene zbaviť bez tabletiek

V súčasnej dobe zvykneme už pri prvom náznaku bolesti zubov vyhľadať zubára. No ako sa naši naši predkovia vysporiadali s bolesťou zubov bez pomoci odborne vyškolených zubárov? Jednoducho používali prírodnú liečbu, ktorá sa praktizuje aj dnes v mnohých častiach sveta.

Voda a soľ bez pridaného jódu alebo whisky

Prvá prírodná liečba na bolesti zubov je zmes vody a soli bez pridaného jódu. Zvyčajne stačí jedna alebo dve polievkové lyžice na pol pohára vody. Po rozmiešaní a rozpustení soli si opakovane vypláchnite roztokom ústa a vypľujte. Soľ bez jódu zabraňuje tvorbe infekcie okolo zuba.

Opakujte tento krok trikrát až päťkrát denne po dobu aspoň niekoľkých dní. Ďalší alternatívny prostriedok je whisky. Jednoducho si malým množstvom whisky vypláchnite ústa a vypľujte. Malo by to pomôcť zabrániť ďalšej infekcii okolo zuba a znecitlivením poskytne úľavu od bolesti.

Jogurt

Ak dôjde k bolesti zubov, zvyčajne je naozaj nepohodlné jesť pevnú stravu. Našťastie, sú niektoré potraviny, ktoré môžu byť ľahko konzumované, nespôsobujú zubom žiadne nepohodlie a tiež zubom prospievajú. Jedným takým jedlom je jogurt. Jogurt obsahuje prospešné baktérie, ktoré dokážu zahnať baktérie, ktoré spôsobujú infekciu.

Listy mäty

Listy mäty sú jedným z najstarších prírodných liekov, ktoré uľavujú od bolesti zubov. Jednoducho aplikujte malé množstvo listov mäty piepornej priamo na boľavý zub. Žujte listy mäty tri až päť minút dvakrát denne. Tieto listy majú totiž protizápalové účinky.

Klinčekový a vanilkový extrakt

Klinčekový a vanilkový extrakt sú oba skvelé na poskytnutie úľavy od bolesti zubov. No môžete použiť len veľmi malé množstvo klinčekového alebo vanilkového extraktu, pretože ich nadmerné použitie môže spôsobiť trvalé poškodenie nervov. Jednoducho kvapnite malé množstvo klinčekového alebo vanilkového extraktu na vatovú tyčinku. Tyčinku pritlačte priamo na zub. Naneste extrakt na zuby a ďasná, aby ste im poskytli úľavu. No ak sa bolesť zhoršuje, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, 1dental.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šikovný trik, ako sa zbaviť chuti na zlé veci. Možno ho už máte v mobile

Šikovný trik, ako sa zbaviť chuti na zlé veci. Možno ho už máte v mobile

20:47 19.09.2019Zdravie

Ak sa snažíte prestať fajčiť, jesť sladké či piť alkohol, pomôže vám tento jednoduchý trik.

Takto dokáže baza poraziť chrípku

Takto dokáže baza poraziť chrípku

19:24 19.09.2019Zdravie

Nové dôkazy naznačujú, že tieto tmavofialové bobule dokážu zlepšiť imunitný systém človeka.

10 spôsobov ako si ozdraviť šálku kávy

10 spôsobov ako si ozdraviť šálku kávy

19:03 19.09.2019Zdravie

Ak chcete svoj štart do dňa ozvláštniť niečím zdravým, inšpirujte sa týmito 10 spôsobmi, ako spraviť z kávy zdravú delikatesu.

Otravu hubami môže zapríčiniť aj nesprávne skladovanie

Otravu hubami môže zapríčiniť aj nesprávne skladovanie

9:07 19.09.2019Zdravie

Aj nesprávne skladovanie húb môže spôsobiť otravu ľudského organizmu. Upozorňujú na to odborníci.

Prečo sa neoplatí jesť paradajky v kombinácii s potravinami bohatými na železo

Prečo sa neoplatí jesť paradajky v kombinácii s potravinami bohatými na železo

19:20 18.09.2019Zdravie

Zdravotné benefity konzumácie paradajok nemožno podceňovať, no v kombinácii s niektorými potravinami nie sú také výhodné ako bez nich.