Pondelok, 6.5.2024Meniny má Hermína
23°Bratislava

• 23:17 12.06.2015
  • BRATISLAVA

Futbalisti Turecka zvíťazili v piatok v Almaty 1:0 nad hráčmi domáceho Kazachstanu v rámci A-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska. O jediný gól zápasu sa postaral sedem minút pred koncom druhého polčasu stredopoliar Arda Turan.

Island vymenil Česko na poste lídra

Českí reprezentanti prehrali 1:2 s Islanďanmi na ich pôde v dueli dvoch dosiaľ najúspešnejších mužstiev "áčka". Ako prví sa z presného zásahu tešili hosťujúci futbalisti, v 55. minúte prekonal islandského gólmana Bořek Dočkal.

Už o päť minút neskôr však vyrovnal Aron Gunnarsson, o víťazstve Islanďanov a prvej prehre Česka v eliminácii rozhodol v 76. minúte Kolbeinn Sigthórsson. Česko si v Reykjavíku neuhájilo doterajšiu líderskú pozíciu v tabuľkovom poradí A-skupiny, Island figuruje na čele o dva body práve pred svojim piatkovým súperom.

Lotyši v domácom stretnutí v Rige dlho odolávali favorizovaným Holanďanom, tí však v rozpätí štyroch minút druhého polčasu zasadili svojim protivníkom dva gólové údery a napokon uspeli 2:0. V 67. minúte sa presadil Georginio Wijnaldum, v 71. minúte zdvojnásobil výhodu hostí Luciano Narsingh.

Odporúčame:

Nemec má proti Macedóncom dobrú náladu, dôležité sú body

Boj o ME 2016 pokračuje, hrajú sa atraktívne zápasy

Šláger "béčka" rozhodol Bale

Futbalisti Walesu zvíťazili v piatok v Cardiffe 1:0 nad hráčmi Belgicka v rámci B-skupiny. Jediný gól strelil hráč Realu Madrid Gareth Bale v 25. minúte. Walesania so 14 bodmi kraľujú B-skupine práve pred Belgičanmi.

Cyperčania zvíťazili v Andorre 3:1, hetrikom sa blysol Nestor Mytidis. Skóre stretnutia pritom otvorili domáci, už v 2. minúte si dal vlastný gól D. Júnior.

V ďalšom stretnutí "béčka" Bosna a Hercegovina prekonala Izrael rovnako 3:1. Dva góly domácich v Zenici zaznamenal Edin Višča, jeden pridal z pokutového kopu Edin Džeko, za hostí skóroval len Tal Ben Haim.

Chorváti hrali pred prázdnymi tribúnami

Futbalisti Chorvátska remizovali v piatok v Splite 1:1 s hráčmi Talianska v rámci H-skupiny. Domáci, pre trest pred prázdnymi tribúnami, sa už v 7. minúte mohli ujať vedenia, no Mario Mandžukič pohrdol pokutovým kopom.

Útočník madridského Atlética si všetko vynahradil v 11. min, keď otvoril skóre duelu. "Bláznivý večer" pre Mandžukiča pokračoval, keď v 36. minúte spôsobil pokutový kop a jeho legendárne prevedenie od Antonína Panenku pripomenul Antonio Candreva - 1:1. Po zmene strán už gól nepadol, v závere rozhodca vylúčil domáceho Darija Srnu.

V ostatných dvoch zápasoch H-skupiny Malta doma prehrala s Bulharskom 0:1 a Nórsko v Osle remizovalo s Azerbajdžanom 0:0. Lídrom tabuľkového poradia sú so 14 bodmi Chorváti pred Talianmi, ktorí získali dosiaľ 12 bodov.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska:

Chorvátsko - Taliansko 1:1 (1:1)
Góly: 11. M. Mandžukič - 36. Candreva (z pok. kopu), ČK: 90. D. Srna (Chorvátsko) po druhej ŽK