• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
21°Bratislava

Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

  • 9:13 13.04.2015
  • Košice
Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

Zaujímavosťou je, že prístroj váži 800 kg, jeho výroba trvala 6 týždňov, na kliniku OFTUM ho dopraví špecializovaný tím pomocou vysokonosného žeriavu cez strechu budovy, čo si vyžiada špeciálne opatrenia a manipuláciu. Inštalovať ho budú 3 inžinieri z Nemecka a Čiech, inštalácia potrvá takmer 3 dni. Tento prístroj bude jediný svojho druhu na východnom a strednom Slovensku, čo je veľká pomoc/výhoda pre pacientov z týchto spádových krajov.

Femtosekundový laserový systém Visumax je unikátny tým, že ako jediný na svete dokáže korigovať dioptrické chyby oka na rohovke metódou Relex Smile 3D - bez rezania rohovky a bez deštrukcie jej povrchových vrstiev, čo je základný rozdiel oproti existujúcim laserovým chirurgickým metódam PRK, LASEK, Lasik, FemtoLasik.

Žiadny iný laserový systém nedokáže pracovať v rohovke v 3D režime – mikroskopickými bublinkami ohraničiť a od okolia hladko oddeliť presné množstvo tkaniva v tvare niekoľko mikrometrov tenkej šošovice ( lentikuly), ktorá je potom chirurgom cez 2mm rez vytiahnutá pinzetou von. Tým sa zmení zakrivenie rohovky presne podľa výpočtu a ohnisko sa posunie na sietnicu oka, čo vytvorí ostrý obraz. Dioptrická chyba je odstránená.

Aké výhody prináša najnovší oftalmologický laserový prístroj pre pacienta?

Pacient nemá na rohovke jazvy, necíti po operácii bolesť, nemá prerušené nervové vlákna na rohovke a preto nemá syndróm suchého oka, nemá porušený povrch rohovky a preto sa videnie rýchlo zaostrí.
Fyziologické vrstvy rohovky sú zachované, konštrukcia rohovky je oslabená oveľa menej než pri doterajších metódach, a preto je možné odstraňovať aj vyššie dioptrie a pri tenších rohovkách.

Prínosom pre pacienta je väčšia bezpečnosť pri laserovej korekcii dioptrií, pretože nehrozia komplikácie známe pri klasických metódach PRK, LASEK a LASIK. Pri Relex Smile 3D jednoducho nie sú. Počas samotnej operácie pacient ocení komfortnejší a rýchlejší priebeh , bez tlaku na oko, bez nepríjemného zápachu spáleného tkaniva, bez „blackout“ t.j. fázy, kedy nevidí vôbec nič.
Pacienti z východného a stredného Slovenska už nemusia za touto jedinečnou technológiou cestovať na Západ.

Čo hovoria oční chirurgovia?
Pre očného chirurga je práca s najnovším laserovým prístrojom splnením sna o mini-invazívnej technike laserovej korekcie chýb oka, ktorá je elegantná, bezpečná a presná a ktorá v teoretickej myšlienkovej rovine existovala už od 70.-tych rokov 20. storočia, pričom jej zhmotnenie technologicky umožnil až femtosekundový laser novej generácie Visumax.

Túto delikátnu očnú operáciu Relex Smile nemôže robiť každý očný chirurg. Lekári kliniky OFTUM v Košiciach prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc. a MUDr. Tomáš Juhás ml., PhD museli absolvovať testy chirurgických schopností v Nemecku.

Možno najväčšou zaujímavosťou je, že obaja chirurgovia už viac ako pol roka úspešne vykonávajú operácie Relex Smile 3D pomocou femtosekundového laserového systému Visumax v zahraničí - v Astane, hlavnom meste Kazachstanu, kde priniesli túto technológiu ako prví.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

DNES - 16:55Tlačové správy

Pri jazde autom je bezpečnosť vždy na prvom mieste. Bez ohľadu na to, či ste práve získali vodičský preukaz, alebo už niekoľko rokov jazdíte.

Vojak Švejk víta hráčov na palube lodí vo World of Warships

Vojak Švejk víta hráčov na palube lodí vo World of Warships

13:04 16.05.2024Tlačové správy

V obľúbenej online hre sa objavil legendárny vojak Švejk s hlasom herca Michala Holána.

Profesionálna starostlivosť o vlasy ako od kaderníka? Len so značkou Remington

Profesionálna starostlivosť o vlasy ako od kaderníka? Len so značkou Remington

6:29 10.05.2024Tlačové správy

Značka Remington je lídrom na trhu v oblasti starostlivosti o vlasy v mnohých krajinách sveta, vrátane Slovenska.

Aká je budúcnosť fotovoltických panelov?

Aká je budúcnosť fotovoltických panelov?

10:44 24.04.2024Tlačové správy

Fotovoltika je spôsob, ako meniť slnečné žiarenie priamo na elektrickú energiu. Práve tento proces sa stal kľúčovým v boji proti klimatickým zmenám a hľadaniu alternatívnych zdrojov energie.

Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

22:33 05.03.2024Tlačové správy

Práca s energiou ľudského tela nie je len ezoterickou špecialitou.