• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 23.11.2019Meniny má Klement
Bratislava

Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

  • 9:13 13.04.2015
  • Košice
Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

Zaujímavosťou je, že prístroj váži 800 kg, jeho výroba trvala 6 týždňov, na kliniku OFTUM ho dopraví špecializovaný tím pomocou vysokonosného žeriavu cez strechu budovy, čo si vyžiada špeciálne opatrenia a manipuláciu. Inštalovať ho budú 3 inžinieri z Nemecka a Čiech, inštalácia potrvá takmer 3 dni. Tento prístroj bude jediný svojho druhu na východnom a strednom Slovensku, čo je veľká pomoc/výhoda pre pacientov z týchto spádových krajov.

Femtosekundový laserový systém Visumax je unikátny tým, že ako jediný na svete dokáže korigovať dioptrické chyby oka na rohovke metódou Relex Smile 3D - bez rezania rohovky a bez deštrukcie jej povrchových vrstiev, čo je základný rozdiel oproti existujúcim laserovým chirurgickým metódam PRK, LASEK, Lasik, FemtoLasik.

Žiadny iný laserový systém nedokáže pracovať v rohovke v 3D režime – mikroskopickými bublinkami ohraničiť a od okolia hladko oddeliť presné množstvo tkaniva v tvare niekoľko mikrometrov tenkej šošovice ( lentikuly), ktorá je potom chirurgom cez 2mm rez vytiahnutá pinzetou von. Tým sa zmení zakrivenie rohovky presne podľa výpočtu a ohnisko sa posunie na sietnicu oka, čo vytvorí ostrý obraz. Dioptrická chyba je odstránená.

Aké výhody prináša najnovší oftalmologický laserový prístroj pre pacienta?

Pacient nemá na rohovke jazvy, necíti po operácii bolesť, nemá prerušené nervové vlákna na rohovke a preto nemá syndróm suchého oka, nemá porušený povrch rohovky a preto sa videnie rýchlo zaostrí.
Fyziologické vrstvy rohovky sú zachované, konštrukcia rohovky je oslabená oveľa menej než pri doterajších metódach, a preto je možné odstraňovať aj vyššie dioptrie a pri tenších rohovkách.

Prínosom pre pacienta je väčšia bezpečnosť pri laserovej korekcii dioptrií, pretože nehrozia komplikácie známe pri klasických metódach PRK, LASEK a LASIK. Pri Relex Smile 3D jednoducho nie sú. Počas samotnej operácie pacient ocení komfortnejší a rýchlejší priebeh , bez tlaku na oko, bez nepríjemného zápachu spáleného tkaniva, bez „blackout“ t.j. fázy, kedy nevidí vôbec nič.
Pacienti z východného a stredného Slovenska už nemusia za touto jedinečnou technológiou cestovať na Západ.

Čo hovoria oční chirurgovia?
Pre očného chirurga je práca s najnovším laserovým prístrojom splnením sna o mini-invazívnej technike laserovej korekcie chýb oka, ktorá je elegantná, bezpečná a presná a ktorá v teoretickej myšlienkovej rovine existovala už od 70.-tych rokov 20. storočia, pričom jej zhmotnenie technologicky umožnil až femtosekundový laser novej generácie Visumax.

Túto delikátnu očnú operáciu Relex Smile nemôže robiť každý očný chirurg. Lekári kliniky OFTUM v Košiciach prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc. a MUDr. Tomáš Juhás ml., PhD museli absolvovať testy chirurgických schopností v Nemecku.

Možno najväčšou zaujímavosťou je, že obaja chirurgovia už viac ako pol roka úspešne vykonávajú operácie Relex Smile 3D pomocou femtosekundového laserového systému Visumax v zahraničí - v Astane, hlavnom meste Kazachstanu, kde priniesli túto technológiu ako prví.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
World of Tanks Encore RT Demo aplikácia predstavuje technológiu Ray-tracing

World of Tanks Encore RT Demo aplikácia predstavuje technológiu Ray-tracing

13:14 16.10.2019Tlačové správy

Technológia vyvinutá spoločnosťami Wargaming a Intel zlepšuje vizuálnu stránku World of Tanks na akomkoľvek počítači podporujúcim DirectX 11 a vyšší.

Skunk Anansie bude mať na bratislavskom koncerte ako predskokana kapelu The Youniverse!

Skunk Anansie bude mať na bratislavskom koncerte ako predskokana kapelu The Youniverse!

14:04 19.07.2019Tlačové správy

Leto odštartujú hudobní fajnšmekri v Bratislave naozaj veľkolepo.

Hra World of Tanks Blitz oslavuje 5. výročie

Hra World of Tanks Blitz oslavuje 5. výročie

22:02 19.06.2019Tlačové správy

Hru si stiahlo viac ako 120 miliónov ľudí na celom svete. Pripojte sa k oslavám od 19. júna do 26. júna a získajte veľa darčekov.

Wargaming vydáva novú hru: World of Warships Legends

Wargaming vydáva novú hru: World of Warships Legends

15:50 16.04.2019Tlačové správy

Hra World of Warships: Legends je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na PlayStation®4 a Xbox One vo verzii early access.

Univerzita Komenského oslavuje storočnicu – príďte na 100 ROKOV S AMOSOM

Univerzita Komenského oslavuje storočnicu – príďte na 100 ROKOV S AMOSOM

13:37 20.03.2019Tlačové správy

Najväčšia a najstaršia univerzita na Slovensku chystá, pri príležitosti svojich okrúhlych narodenín, Dni otvorených dverí.