• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 16.9.2021Meniny má Ľudmila
27°Bratislava

Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

  • 9:13 13.04.2015
  • Košice
Unikátny prístroj RELEX SMILE 3D prichádza do Košíc

Zaujímavosťou je, že prístroj váži 800 kg, jeho výroba trvala 6 týždňov, na kliniku OFTUM ho dopraví špecializovaný tím pomocou vysokonosného žeriavu cez strechu budovy, čo si vyžiada špeciálne opatrenia a manipuláciu. Inštalovať ho budú 3 inžinieri z Nemecka a Čiech, inštalácia potrvá takmer 3 dni. Tento prístroj bude jediný svojho druhu na východnom a strednom Slovensku, čo je veľká pomoc/výhoda pre pacientov z týchto spádových krajov.

Femtosekundový laserový systém Visumax je unikátny tým, že ako jediný na svete dokáže korigovať dioptrické chyby oka na rohovke metódou Relex Smile 3D - bez rezania rohovky a bez deštrukcie jej povrchových vrstiev, čo je základný rozdiel oproti existujúcim laserovým chirurgickým metódam PRK, LASEK, Lasik, FemtoLasik.

Žiadny iný laserový systém nedokáže pracovať v rohovke v 3D režime – mikroskopickými bublinkami ohraničiť a od okolia hladko oddeliť presné množstvo tkaniva v tvare niekoľko mikrometrov tenkej šošovice ( lentikuly), ktorá je potom chirurgom cez 2mm rez vytiahnutá pinzetou von. Tým sa zmení zakrivenie rohovky presne podľa výpočtu a ohnisko sa posunie na sietnicu oka, čo vytvorí ostrý obraz. Dioptrická chyba je odstránená.

Aké výhody prináša najnovší oftalmologický laserový prístroj pre pacienta?

Pacient nemá na rohovke jazvy, necíti po operácii bolesť, nemá prerušené nervové vlákna na rohovke a preto nemá syndróm suchého oka, nemá porušený povrch rohovky a preto sa videnie rýchlo zaostrí.
Fyziologické vrstvy rohovky sú zachované, konštrukcia rohovky je oslabená oveľa menej než pri doterajších metódach, a preto je možné odstraňovať aj vyššie dioptrie a pri tenších rohovkách.

Prínosom pre pacienta je väčšia bezpečnosť pri laserovej korekcii dioptrií, pretože nehrozia komplikácie známe pri klasických metódach PRK, LASEK a LASIK. Pri Relex Smile 3D jednoducho nie sú. Počas samotnej operácie pacient ocení komfortnejší a rýchlejší priebeh , bez tlaku na oko, bez nepríjemného zápachu spáleného tkaniva, bez „blackout“ t.j. fázy, kedy nevidí vôbec nič.
Pacienti z východného a stredného Slovenska už nemusia za touto jedinečnou technológiou cestovať na Západ.

Čo hovoria oční chirurgovia?
Pre očného chirurga je práca s najnovším laserovým prístrojom splnením sna o mini-invazívnej technike laserovej korekcie chýb oka, ktorá je elegantná, bezpečná a presná a ktorá v teoretickej myšlienkovej rovine existovala už od 70.-tych rokov 20. storočia, pričom jej zhmotnenie technologicky umožnil až femtosekundový laser novej generácie Visumax.

Túto delikátnu očnú operáciu Relex Smile nemôže robiť každý očný chirurg. Lekári kliniky OFTUM v Košiciach prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc. a MUDr. Tomáš Juhás ml., PhD museli absolvovať testy chirurgických schopností v Nemecku.

Možno najväčšou zaujímavosťou je, že obaja chirurgovia už viac ako pol roka úspešne vykonávajú operácie Relex Smile 3D pomocou femtosekundového laserového systému Visumax v zahraničí - v Astane, hlavnom meste Kazachstanu, kde priniesli túto technológiu ako prví.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kúpte si lacný Windows 10 za 7 € a v októbri ho inovujte na Windows 11!

Kúpte si lacný Windows 10 za 7 € a v októbri ho inovujte na Windows 11!

VČERA - 0:00Tlačové správy

Microsoft oznámil, že od 5. októbra bude poskytovať svoj najnovší operačný systém – Windows 11.

Na čo myslieť, ak sa rozhodnete požiadať o hypotéku v roku 2021

Na čo myslieť, ak sa rozhodnete požiadať o hypotéku v roku 2021

13:40 03.08.2021Tlačové správy

Bývať vo vlastnom je snom mnohých ľudí. Nasporiť si dostatok financií na to, aby si to mohli dovoliť, však nie je ľahké. Aj preto sa väčšina musí uchýliť k hypotéke. Zistite, na čo treba myslieť, ak o ňu chcete požiadať.

Skladové vozidlá: Výhodná alternatíva k autám z bazáru

Skladové vozidlá: Výhodná alternatíva k autám z bazáru

13:40 03.08.2021Tlačové správy

Neraz sa stane, že nízka cena v bazári zodpovedá horšiemu technickému stavu auta, čo si však mnoho ľudí uvedomí až po podpísaní zmluvy. Na trhu však existuje alternatíva.

World of Tanks Modern Armor. zahajuje sezónu s G.I. Joe

World of Tanks Modern Armor. zahajuje sezónu s G.I. Joe

16:58 01.07.2021Tlačové správy

Bojujte za slobodu vo World of Tanks Modern Armor.

Rýchly vzostup Oclean na trhu s elektrickými zubnými kefkami

Rýchly vzostup Oclean na trhu s elektrickými zubnými kefkami

5:10 03.06.2021Tlačové správy

Za posledné roky si zákazníci obľúbili priekopnícku značku Oclean, ktorá zaujala nielen inovatívnou technológiou, ale aj originálnym dizajnom a prijateľnými cenami.