Odsúdili mladíkov, ktorí napadli speváka Michala Hrůzu

Ostravský krajský súd v utorok vyniesol verdikt voči dvom mladíkom, ktorí vlani v júli napadli českého speváka Michala Hrůzu.
Súvisiace:
Českého speváka Michala Hrůzu prepustili do domácej liečby
Český spevák Michal Hrůza je už v rehabilitačnom zariadení
K incidentu došlo 17. júla približne o 3:30 na Stodolnej ulici, kde sa Kaifáš s Agoratsiosom dostali do potýčky kvôli priateľke jedného z nich. Na mieste pritom boli aj ďalší ľudia vrátane Kaifášovej matky. V tom čase ulicou prechádzal Hrůza, ktorý mladíkov upozornil, aby sa upokojili, lebo inak zavolá políciu. Agoratsios mu následne dal facku, na čo spevák zareagoval vytiahnutím mobilu. Vtedy ho Kaifáš udrel päsťou do tváre.
Hrůza po údere spadol tak nešťastne, že temenom hlavy narazil na dlažbu. Spevák mal v tom čase v krvi 1,4 až 1,6 promile alkoholu, zatiaľ čo Kaifáš 2,23 promile. Agoratsios na súde vypovedal, že spevák bol opitý, správal povýšene a ponižoval ho.
Podobne vypovedali aj Agoratsiosovi príbuzní a známi, naopak iní svedkovia si spevákovo povýšené správanie sa nevšimli. Kaifáš uviedol, že si na celý incident nepamätá. Samotný Hrůza nevypovedal, pretože v dôsledku zranenia utrpel stratu pamäte. Agoratsios sa po vynesení rozsudku vzdal možnosti odvolania, Kaifáš si ponechal čas na rozmyslenie.
Video: Michal Hrůza - Zakázané uvolnění
Hrůza pri spomínanom incidente utrpel vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu. Po prebudení z umelého spánku sa jeho stav začal pomaly zlepšovať a následne ho previezli z Ostravy do rehabilitačného strediska v Prahe. Od septembra je v domácej starostlivosti, no podľa lekárov bude trvať ešte rok, než sa úplne uzdraví. Spevák má stále problémy s krátkodobou pamäťou, chodí preto na terapie. Vo štvrtok 19. marca odohral v Prahe svoj prvý koncert od útoku.
Michal Hrůza sa preslávil v kapele Ready Kirken, ktorú pomáhal zakladať v roku 1996. S formáciou vydal albumy Ready Kirken (1996), Vlny (2001), Čekal jsem víc (2002), Krasohled (2004) a Asi se něco děje (2006). Spevák a gitarista následne odštartoval sólovú kariéru a založil Kapelu Hrůzy, s ktorou už fanúšikom a fanúšičkám ponúkol štúdiovky Bílá velryba (2007), Napořád (2009), Noc (2012) a Den (2014). Pre kolegyňu Anetu Langerovú napísal hit Voda živá. Je aj autorom skladby Zakázané uvolnění (2014) pre rovnomenný film režiséra Jana Hřebejka.
Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.