17°Bratislava

Banská Bystrica sa dotiahla na Nitru, drámu rozhodli nájazdy

• 21:05 19.03.2015
  • NITRA

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom druhom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade HK Nitra 4:3 po samostatných nájazdoch. Domáci sa rovnako ako v stredu (4:2 po priebehu 2:0 a 2:2) neubránili hluchej pasáži a tentoraz za to už pykali. V sérii hranej na štyri víťazstvá je teda stav 1:1.

Pod Zoborom sa ako prví radovali domáci už v tretej minúte zásluhou Henricha Ručkaya v početnej prevahe o dvoch hráčov. Hostia odpovedali v desiatej minúte Tomášom Surovým, ale do kabín predsa išli s jednogólovým mankom - v 14. minúte sa o to v ďalšej presilovke postaral Filip Kuzma.

Odporúčame:

Žilina zostáva v extralige, Detva v baráži netriumfovala

Keď v 37. minúte pridal poistku skúsený Jozef Stümpel, zdalo sa, že Nitra aj pod vplyvom 24 hodín mladej výstrahy dostala situáciu pod kontrolu. Opak bol pravdou: za 23 sekúnd v 53. a 54. minúte totiž vyrovnali spomenutý Surový a Patrick White. V piatej sérii nájazdov rozhodol Petr Kafka.

Ďalšie duely druhého a tretieho z tabuľky po základnej časti extraligy sa uskutočnia pod Urpínom 22. a 23. marca, s určitosťou sa bude hrať aj 25. marca v Nitre, do úvahy prichádzajú ešte termíny 27. a 29. marca.

Vicemajstrovská Nitra v sezóne 2013/2014 prekonala Banskú Bystricu takisto v semifinále 4:1 na stretnutia, v ročníku 2009/2010 uspela proti tomuto rivalovi už vo štvrťfinále 4:2. V tejto sezóne mali Nitra a Banská Bystrica pred nadstavbou vyrovnanú vzájomnú bilanciu: oba tímy dosiahli po 3 víťazstvá.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - štvrtok:

HK Nitra - HC '05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
- stav série: 1:1
Góly: 3. H. Ručkay (P. König, Stümpel), 14. F. Kuzma (R. Školiak), 37. Stümpel (Tománek, Lukáš Novák) - 10. T. Surový (Kudrna, M. Rosandič), 53. T. Surový (Biro, Handzuš), 54. P. White (Kytnár, Kudrna), rozhodujúci sam. nájazd Kafka
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, T. Orolin - Kacej, J. Tvrdoň, 3600 divákov

Zostavy:
Nitra: Valent - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz
Banská Bystric: Košarišťan - Čížek, Kousalík, Gründling, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Biro, Guimond - Kudrna, Handzuš, M. Hudec - P. White, Kytnár, T. Surový - Kafka, Heizer, Handlovský - Kadura, Zigo, Matoušek