Pondelok, 20.5.2024Meniny má Bernard
20°Bratislava

Hantuchová odvrátila dva mečbaly, v Thajsku si zahrá finále

• 19:14 14.02.2015

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji WTA International v thajskej Pattayi nad Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu po tuhom boji za 167 minút 4:6, 6:3, 7:6 (3). Postupujúca na šestnástu finálovú miestenku v kariére premenila druhý mečbal, v desiatej hre tretieho setu odvrátila dva mečbaly súperky.

Hantuchová mala ku koncu viac síl

"Som naozaj veľmi, veľmi šťastná, že som zvládla obrat v zápase takéhoto typu. Čelila som mečbalom a je vždy mimoriadne dokázať si vybojovať triumf z takejto situácie. Myslím si, že ku koncu som na tom fyzicky bola lepšie ako súperka, čo považujem za dôležité. Marina dnes zahrala neuveriteľne. Obojstranne to bol fakt skvelý tenis," citovala Hantuchovú internetová stránka Tenisovej asociácie žien (WTA).

Proti 26-ročnej Erakovicovej nastúpila Hantuchová piatykrát v kariére, do soboty mali súperky vyrovnanú bilanciu 2:2. Naposledy vlani na tvrdom povrchu v Paríži Slovenka zvíťazila po skreči Novozélanďanky.