Nemecko rázne odmieta odpisovanie gréckeho dlhu
- 9:33 27.01.2015

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v pondelok znova odmietol odpisovanie gréckych dlhov. "O otázke odpisovania gréckych dlhov sa nehovorí," povedal minister pre ARD. "Grécko nie je príliš zaťažené obsluhou dlhu," povedal Schäuble. Podľa jeho slov eurozóna chce pokračovať v programe pomoci pre Grécko.
Odporúčame:
Syriza žiada odpustiť časť dlhu, Centrálna banka nesúhlasí
Euro voči doláru kleslo na 11-ročné minimum, bolo pod tlakom
Gréci potrebujú pomoc, Nemecko varuje pred porušovaním zmlúv
Gréci si zvolili radikálnu SYRIZU, väčšina jej ušla o chlp
Hollande zablahoželal lídrovi SYRIZY, Cameron je plný obáv
Medzinárodný menový fond je pripravený pokračovať v podpore Grécka a teší sa na rokovania s novou vládou v krajine. V pondelok to vyhlásila šéfka MMF Christine Lagardeová.
Jeroen Dijsselbloem, šéf skupiny ministrov financií krajín eurozóny, zase v pondelok poznamenal, že neexistujú žiadne scenáre prípadného odchodu Grécka z eurozóny. "Scenár pre "Grécko mimo eurozóny" nie je k dispozícií," povedal Dijsselbloem.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur
Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.

Šefčovič: Slovensko ako člen EÚ hrá vyrovnanú partiu s veľkými hráčmi sveta
Podľa Maroša Šefčoviča Únia v oblasti obchodu a ekonomiky hrá vyrovnanú partiu s tými najväčšími hráčmi na globálnom poli.

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží
Ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec v obci Látky, tak minister životného prostredia Tomáš Taraba návrh na výstavbu nepredloží.