Zomrela jedna z hviezd nesmrteľnej trilógie Slunce, seno

Marie Pilátová bola jednou z 'neherečiek', ktoré režisér Zdeněk Troška obsadil do filmov Slunce, seno, jahody (1983), Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991).
Vo veku 93 rokov zomrela v utorok 20. januára Marie Pilátová, predstaviteľka Konopníkovej z filmov českého režiséra Zdeňka Trošku Slunce, seno, jahody (1983), Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991).
"Áno, je to pravda! Mala chrípku, polihovala a naraz jej dotĺklo srdiečko," potvrdil pre denník Blesk 61-ročný filmár. Kedy bude pohreb, však nevedel.
Marie Pilátová bola jednou z "neherečiek", ktoré Troška obsadil do spomínaných filmov. V žiadnych ďalších snímkach sa však už neobjavila. Celý svoj život strávila v juhočeských Hošticiach, kde sa odohrával príbeh trilógie.
Informácie pochádzajú z webstránky www.blesk.cz.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.