Rusko podporilo projekt Jamal stovkami miliardami rubľov
- 14:04 01.01.2015

Ruská vláda v stredu schválila štátnu pomoc 150 mld. RUB na podporu výroby skvapalneného zemného plynu (LNG) v regióne severozápadnej Sibíri.
Odporúčame aj:
Ukrajina je pred bankrotom, čaká na ďalšie miliardy od MMF
Ukrajina schválila úsporné opatrenia aj nový rozpočet
Ruská vláda v závere roka schválila podporu viacerým významným štátnym spoločnostiam. Ekonomika krajiny smeruje do recesie v dôsledku prepadu cien ropy a prudkého oslabenia ruského rubľa. Firmy a banky sú tiež pod tlakom západných sankcií, ktoré ich prakticky odrezali od západných kapitálových trhov. Krajina čelí najhoršej menovej kríze od roku 1998, kedy musela vyhlásiť štátny bankrot, ruský rubeľ voči doláru počas roka 2014 stratil zhruba 40 % svojej hodnoty.

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov
Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu
Finančný lízing je obľúbeným spôsobom, ako firmy financujú nákup osobných a nákladných vozidiel, strojov, technológií či nehnuteľností.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur
Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.