• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
18°Bratislava

Hedvige Malinovej pre krivú výpoveď súd zatiaľ nehrozí

  • 15:22 29.12.2014
Hedvige Malinovej pre krivú výpoveď súd zatiaľ nehrozí

Hedviga Žáková - Malinová zatiaľ nepôjde pred súd na základe obvinenia z krivej výpovede o údajnom napadnutí v lete 2006. Okresný súd v Nitre podľa informácií SME odmietol obžalobu Generálnej prokuratúry SR pre porušenie práva na obhajobu a práva na spravodlivý súdny proces.

Prokuratúra teraz musí splniť pokyny okresného súdu a potom opätovne vo veci rozhodnúť, či podá obžalobu znovu, alebo prípad uzavrie iným spôsobom, uvádza sa v článku zverejnenom na portáli denníka. Rozhodnutie súdu však zatiaľ nie je právoplatné, prokuratúra sa môže proti nemu ešte odvolať. V takom prípade by kauzu dostal krajský súd v Nitre.

Za krivú výpoveď Hedvige Žákovej - Malinovej hrozil trest až päť rokov väzenia. Prípad, ktorý sa ťahá už osem a pol roka, tak bude mať ďalšie pokračovanie. Hedviga ešte ako študentka 25. augusta 2006 polícii oznámila, že ju v Nitre cestou do školy napadli dvaja holohlavci za to, že hovorila po maďarsky. Bolo to za prvej vlády Smeru s SNS a HZDS.

Polícia pod vedením vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka vyšetrovanie kauzy uzavrela s konštatovaním, že študentka si útok vymyslela. Prokuratúra pod vedením Dobroslava Trnku následne zriadila špeciálny tím, ktorý kauzu objasňoval niekoľko rokov. Obžalobu prokuratúra podala až po nástupe nového šéfa Jaromíra Čižnára v apríli tohto roka, pripomína denník.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Lesný požiar v Bobrovci sa nedarí uhasiť, na mieste sú desiatky hasičov

Lesný požiar v Bobrovci sa nedarí uhasiť, na mieste sú desiatky hasičov

DNES - 11:14Domáce

Viac ako tridsiatka hasičov pokračuje aj v nedeľu v likvidácii lesného požiaru v Bobroveckej doline v Západných Tatrách.

Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli dve osoby

Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli dve osoby

DNES - 11:07Domáce

Na mieste sú záchranné zložky, cesta je neprejazdná.

Raši: Štefánik bol Slovák telom aj dušou, nehanbil sa za svoj pôvod

Raši: Štefánik bol Slovák telom aj dušou, nehanbil sa za svoj pôvod

DNES - 10:58Domáce

Podľa Richarda Rašiho Štefánik vedel, že slobodu si Slovensko musí vybojovať samo a nikto mu ju nedaruje.

Prezident si uctí pamiatku Štefánika na letisku, z ktorého pred smrťou vzlietol

Prezident si uctí pamiatku Štefánika na letisku, z ktorého pred smrťou vzlietol

DNES - 10:49Domáce

Prezident SR Peter Pellegrini si uctí pamiatku Milana Rastislava Štefánika na letisku, z ktorého poslednýkrát vzlietol.

Fico chce zrušiť nedeľné politické diskusné relácie

Fico chce zrušiť nedeľné politické diskusné relácie

DNES - 9:44Domáce

Premiér je pripravený podpísať dohodu k zrušeniu nedeľných diskusií.