Ruská politika na Ukrajine je správna, tvrdí Putin
- 11:25 04.12.2014
- MOSKVA

Ruský prezident odsúdil západné sankcie ako škodlivé pre všetky strany, napriek tomu však povedal, že Rusko si nezvolí cestu izolácie.
Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v prejave k parlamentu uviedol, že udalosti na Ukrajine ukazujú správnosť ruskej politiky a obvinil Západ z cynizmu pri prístupe ku kríze.
Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ---->TU.
"Odsúdili sme puč, násilné prevzatie moci v Kyjeve vo februári. Čo teraz vidíme na Ukrajine, tragédiu na juhovýchode, plne potvrdzuje, že náš postoj je správny," povedal. Podľa jeho slov nie je možné podporovať ozbrojené prevzatie moci, čo označil za "čistý cynizmus".
Zároveň dodal, že každá krajina má neodcudziteľné suverénne právo na svoju vlastnú cestu vývoja a Rusko to bude vždy plne rešpektovať. "To sa plne týka aj Ukrajiny, bratského ukrajinského národa," zdôraznil. Čo sa týka Krymu, privítal jeho historické zjednotenie s Ruskom a uviedol, že pre Rusko bude mať Krym vždy veľký "civilizačný a posvätný význam".
Odporúčame aj:
Na Ukrajinu potečie viac plynu, získa aj ďalšie peniaze
Ukrajina má novú vládu, tvoria ju aj ministri z USA či Litvy
Tusk telefonoval s Porošenkom, spor s Ruskom treba urovnať
Únia uvoľnila peniaze pre Ukrajinu, dostane stovky miliónov
Ruský líder odsúdil západné sankcie ako škodlivé pre všetky strany, napriek tomu však povedal, že Rusko si nezvolí cestu izolácie a s Európou a Spojenými štátmi bude spolupracovať. Zároveň však opätovne skritizoval protiraketový štít v Európe, ktorý označil za hrozbu pre Rusko a ďalšie krajiny. Podľa Putina by si niektoré krajiny priali, aby sa Rusko "rozpadlo ako Juhoslávia", to však Moskva podľa jeho slov nedovolí.

Čína poprela prístup k údajom používateľov sociálnej siete TikTok
TikToku v piatok DPC v mene EÚ udelila pokutu 530 miliónov eur pre nedostatočné zabezpečenie ochrany údajov európskych používateľov.

Zelenskyj chce narušiť oslavy 9. mája v Rusku, tvrdí Moskva
Na oslavách sa má zúčastniť aj slovenský premiér Robert Fico.

Chcel by som byť pápežom, vyhlásil Trump
Len týždeň po účasti na pohrebe pápeža Františka vo Vatikáne americký prezident na svojej sociálnej sieti zdieľal obrázok samého seba ako hlavy katolíckej cirkvi. Vytvorila ho umelá inteligencia.

V krvi Američana našli vzácnu protilátku, toto robil takmer 20 rokov
Protilátky z krvi Tima Friedeho môžu vedcom pomôcť vyvinúť vzácny protijed.

Zelenskyj zavrhol trojdňové prímerie, stretnutie s Trumpom vníma pozitívne
Kyjev je pripravený na úplné prímerie, vyhlásil ukrajinský prezident.