Utorok, 30.4.2024Meniny má Anastázia
19°Bratislava

• 10:32 09.11.2014
  • NEW YORK

V siedmom zápase prišli basketbalisti z Houstonu a Memphisu o neporazenosť na začiatku nového ročníka NBA. Houston prehral doma s Golden State 87:98 a Warriors zostávajú jediným tímom bez prehry. Ich aktuálne skóre je 5 víťazstiev. Takýto štart do súťaže majú prvý raz za 20 rokov, hoci sobotný duel tomu nenasvedčoval.

Basketbalisti z Oaklandu po prvej polovici stretnutia zaostávali za súperom, ktorého však potom v úvodných siedmich minútach tretej štvrtiny prestrieľali 22:4. "V polčasovej prestávke to u nás vyzeralo ako na pohrebe. Chlapci mali hlavy dole a dumali, prečo sa nevieme dostať do rytmu," prezradil Stephen Curry, ktorý napokon nastrieľal 34 bodov vrátane šiestich trojok.

Odporúčame aj:

Memphis podľahol v Milwaukee o jediný bod 92:93. Postaral sa o to v konečnom dôsledku Brandon Knight úspešným trojkovým pokusom 1,1 s pred klaksónom. V sumáre k 14 bodom pridal aj 6 asistencií.

Obhajcom titulu zo San Antonia to zatiaľ nejde podľa predstáv. V sobotu zaváhali doma s New Orleans, keď tiež prehrali o jediný bodík (99:100) a z piatich zápasov majú na konte len dve víťazstvá. V hosťujúcom tíme žiaril Anthony Davis, autor 27 bodov a 11 doskokov.

Práve Davis necelých 7 sekúnd pred koncom preklopil skóre na stranu Pelicans. "Je to skôr v hlavách než v niečom inom, hoci nemôžem vravieť za každého. Nie sme v oslnivej forme, nevieme chytiť správny rytmus, ešte nám chýba potrebná chémia," poznamenal za kolektív Spurs Danny Green.