Martin Kližan postúpil v Pekingu do finále kvalifikácie

Slovenský tenista Martin Kližan bol na pokraji vypadnutia, ale napokon postúpil do finále kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu.
Súperom Kližana (56. v renkingu ATP) vo finále kvalifikácie bude Ind Somdev Devvarman (141.), ktorý zdolal Austrálčana Matthewa Ebdena 6:7 (6), 7:5, 6:2.
Práve s Ebdenom mal Kližan nastúpiť vo štvorhre v kvalifikačnom súboji o postup do hlavnej súťaže, ale napokon sa bez boja vzdali švédsko-americkej dvojici Johan Brunström, Nicholas Monroe.
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:
Martin Kližan (SR-2) - Sin Kao (Čína) 4:6, 7:6 (7), 6:1 za 121 minút
Štvorhra - kvalifikácia:
Johan Brunström, Nicholas Monroe (USA-2) - Martin Kližan, Matthew Ebden (SR/Aus.) - bez boja postup dvojice Johan Brunström, Nicholas Monroe

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.