15°Bratislava

Slovensko získalo na ME v plávaní 20. priečku

• 11:43 25.08.2014
  • BERLÍN

Slovensko obsadilo 20. priečku v záverečnom hodnotení krajín na 32. majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne (18. - 24. augusta).

Reprezentanti SR do rebríčka LEN Championships Trophy, ktorý zohľadňuje odstupňované výsledky do 16. miesta (semifinále), pozbierali dovedna 72 bodov.

Katarína Listopadová za 8. priečku (10 b.) vo finále motýľkarskej stovky a 15. pozíciu (2) na polovičnej trati vybojovala dohromady 12 bodov.

Odporúčame aj:

Slovenskí prsiari v šprinte sklamali, sú bez semifinále

Nagy a Listopadová si na ME vyplávali finále, padol rekord

Plavec Nagy si užíva päť minút slávy, musí skočiť zo strechy

Plavec Nagy obsadil na ME siedmu priečku, Klobučník pohorel

Finalista na 800 a 1500 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky Richard Nagy dvoma ôsmymi (2x10) a jedným siedmym miestom (11) sa postaral o najviac - 31 bodov, zvyšných päť v individuálnych súťažiach pridal Tomáš Klobučník za 12. post v semifinále stovky.

Miešaná štafeta SR 4x100 m polohové preteky (Karin Tomečková/znak, Tomáš Klobučník/prsia, Katarína Listopadová/motýlik, Michal Navara/kraul) šiestym miestom vybojovala do hodnotenia 24 bodov.

Z celkového triumfu v Championships Trophy sa tešili suverénni Taliani výkonom 850 bodov pred Britmi (628) a Rusmi (600). Česko skončilo dvanáste (145). Do rebríčka sa aspoň jedným bodom zapísalo 36 krajín.

Záverečné hodnotenie krajín Championships Trophy na 32. majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne: