Video: Havária potrubia. Na slávnom Sunset Boulevard sa surfovalo
- 13:40 30.07.2014
- Los Angeles

Na rieku sa v utorok popoludní zmenila v Los Angeles slávna ulica Sunset Boulevard a jej okolie, kde prasklo vodovodné potrubie vedúce pod cestou.
Prívaly vody, ktorá striekala z diery s priemerom tri metre do výšky takmer desať metrov, zaplavili aj rozsiahle časti areálu univerzity UCLA, informovala BBC.
Pod vodou sa ocitli i dve podzemné garáže, odkiaľ museli evakuovať troch ľudí, ktorí sa snažili zachrániť svoje autá.
Prasknuté potrubie pochádza z roku 1921 a privádza vodu z nádrže v údolí San Fernando do Los Angeles. Tri a pol hodiny trvalo, kým sa únik vody podarilo zastaviť. Za ten čas jej vytieklo okolo 38 miliónov litrov, čo je pätina spotreby Los Angeles.
Policajti museli vyháňať z ulíc ľudí, ktorí sa na vode siahajúcej po členky snažili surfovať.
Príčiny havárie sa zisťujú.

Donald Trump novým výkonným nariadením obmedzil výskum vírusov
Trump podpísal výkonné nariadenie, ktorým obmedzil určitú formu biologického výskumu, o ktorej jeho administratíva tvrdí, že spôsobila pandémiu ochorenia COVID-19, a to únikom vírusu z laboratória v Číne.

Armáda pre incident pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone
Americká armáda dočasne pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone.

Premiérka provincie Alberta navrhuje referendum o vystúpení z Kanady
Premiérka kanadskej provincie Alberta Danielle Smithová v noci na utorok oznámila, že jej vláda na budúci rok vyhlási referendum o vystúpení tejto provincie z Kanady.

Ukrajina dronmi opäť útočila na Moskvu, viaceré letiská uzavreli
Ukrajina v noci na utorok už druhý deň po sebe zaútočila dronmi na Moskvu.

Starmer a Macron sa zhodli na potrebe 30-dňového prímeria na Ukrajine
Britský premiér Keir Starmer v pondelok telefonoval s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.