Hygiena stravovacích zariadení je oproti vlaňajšku lepšia

Pri kontrolách v stravovacích zariadeniach zistil Úrad verejného zdravotníctva v roku 2012 nezhody so súčasne platnými právnymi predpismi v 3 693 zariadeniach.
V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi v roku 2012 kontroly zistili zlepšenie celkovej hygieny v zariadeniach spoločného stravovania. Menej nedostatkov zistili v odbornej spôsobilosti, skladovaní potravín, manipulácii s odpadom, priebežnom vzdelávaní zamestnancov a dodržiavaní zásad správnej výrobnej praxe (SVP) a HACCP. Viac nedostatkov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zistili v osobnej hygiene zamestnancov.
Hygienici v roku 2012 vykonali celkovo 42 440 kontrol v 20 156 potravinárskych prevádzkach, vrátane zariadení spoločného stravovania z celkového počtu 43 280 prevádzok registrovaných orgánmi verejného zdravotníctva. Okrem toho urobili aj 6 311 kontrol v ostatných prevádzkach, ako sú napr. lekárne, drogérie, novinové stánky a podobne.
Pri kontrolách zistili 5 635 nezhôd so súčasne platnými právnymi predpismi v 3 901 prevádzkach. Najčastejšie zistili nedostatky v systéme HACCP, vo vykonávanom vzdelávaní zamestnancov potravinárskych prevádzok a v prevádzkovej hygiene.

Polícia pátra po 19-ročnom mladíkovi, naposledy mal telefonovať z Istanbulu
Mladík je nezvestný už vyše dvoch týždňov.

Šutaj Eštok: Ministerstvo vnútra nebude robiť pomstu ani politické objednávky
Ministerstvo vnútra SR nebude robiť ani pomstu, ani politické objednávky. Vyhlásil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Zomrel bývalý poslanec parlamentu a dlhoročný člen Smeru
Politici vyjadrili úprimnú sústrasť rodine a pozostalým bývalého poslanca.

Premiér apeluje na rýchlejšie odhaľovanie zločinov z rokov 2020 až 2023
Predseda vlády SR Robert Fico chce zosilňovať tlak na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

Matovič: Najvyšší súd nepovedal, že Kováčik skutky nespáchal
Najvyšší súd SR podľa lídra opozičného Hnutia Slovensko Igora Matoviča nepovedal, že bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. skutky nespáchal, rozhodol len o tom, že proces sa má začať odznova.
















