Slovensko sa ponorilo do tmy, zhasli aj hrady
Milióny ľudí na celom svete vrátane Slovákov sa v sobotu medzi 20:30 až 21:30 po siedmy raz zapojili do celosvetovej ekologickej kampane s názvom Hodina Zeme.
Domácnosti, firmy, obce a mestá na hodinu vypli osvetlenie. Na Slovensku sa do Hodiny Zeme každoročne zapájajú mestá ako Bratislava, Košice, Prešov, Banská Bystrica, Trnava či Trenčín. Ani tento rok nezaostali slovenské národné kultúrne pamiatky.
Cieľom vypnutia svetiel je ukázať solidaritu s 20 percentami svetovej populácie, ktorá k elektrickému prúdu prístup nemá. Organizátorom Hodiny Zeme je celosvetová ochranárska organizácia World Wildlife Fund (WWF), ktorej poslaním je zastavenie ničenia prirodzeného prostredia a vybudovanie budúcnosti, kde ľudia budú môcť žiť v harmónii s prírodou.
V roku 2011 WWF na Slovensku spolupracuje s členmi Sekcie ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri SAV a Slovenský zväz astronómov amatérov.
Ombudsman: Musíme ukazovať, že nenávisť nemá v našej spoločnosti miesto
Odkázal to verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský pri príležitosti druhého výročia útoku na Zámockej ulici v Bratislave. Apeluje na jednotnosť pri odsúdení tohto činu i podpore tých, ktorí sa stali jeho obeťami.
Politici pri príležitosti druhého výročia útoku na Zámockej odsúdili nenávisť
Politici pri príležitosti druhého výročia tragického útoku na Zámockej ulici v Bratislave odsúdili nenávisť a násilie v spoločnosti.
Záchranári bojovali o život cyklistu, na miesto vyslali vrtuľník
Cyklista mal vážne zdravotné komplikácie.
Vážna dopravná nehoda: Cestu medzi dvoma obcami museli uzavrieť
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.
Michelko predpokladá do 15. októbra dohodu Šaška so zdravotníkmi
Poslanec parlamentu Roman Michelko predpokladá do 15. októbra dohodu medzi novým ministrom zdravotníctva Kamilom Šaškom a zdravotníkmi k návrhu konsolidačných opatrení.