12°Bratislava

Futbalisti Trnavy si z Gruzínska odnášajú bezgólovú remízu

• 20:32 17.07.2014
  • ZESTAFONI

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 na pôde gruzínskeho tímu FC Zestafoni vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2014/2015. Najväčšiu príležitosť skórovať nevyužil už v 2. min domáci útočník Dvali, ktorý trafil brvno Rusovovej bránky.

Odporúčame aj:

Trenčín si v Európskej lige doma vysoko poradil s Vojvodinou

Futbalisti Košíc v Európskej lige tesne prehrali s Libercom

Domáci z úvodného tlaku nedokázali vyťažiť presný zásah, pozorná obrana "andelov" na čele s gólmanom Rusovom odolávala ich náporu až do konca stretnutia.

Odveta je na programe budúci štvrtok 24. júla v Zlatých Moravciach (19.30 h).

Európska liga 2014/2015 - 2. predkolo - prvý zápas:

FC Zestafoni (Gruz.) - FC Spartak Trnava (SR) 0:0
ŽK: 57. Šarikadze - 39. E. Sabo, 76. K. Kuzma, 77. Casado, rozhodovali: Alijev - Žappasbajev, Iskakov (všetci Kaz.)

Zostavy:
Zestafoni: B. Pavlovič - Gongadze, Čelidze, R. Dos Santos, Guruli - Dolidze, Kuchijanidze (84. Čanturišvili), Šarikadze, Getsadze - Dvali (78. Panculaja), Gelašvili (65. Tatanašvili)
Trnava: Rusov - Janečka, Martin Tóth, Bortel, Čonka - Schranz (73. Casado), K. Kuzma, E. Sabo, Ján Chovanec (87. Siva) - Vlasko (78. Špalek) - Mikovič

I. polčas

Domáci futbalisti vstúpili do zápasu aktívne, v 2. min sa zatriaslo brvno trnavskej bránky po zakončení Dvaliho. Ten istý hráč mohol otvoriť skóre o štyri minúty neskôr, ale gólman Spartaka Rusov jeho pokus zlikvidoval. Po dvadsiatich minútach hry opäť čaroval trnavský brankár a nebezpečnú strelu vyrazil mimo troch žrdí.

II. polčas

Trnavčania si plnili defenzívne úlohy aj v úvode druhého polčasu a nehrnuli sa k súperovej svätyni. V 66. min chcel Chovanec vyskúšať domáceho brankára Pavloviča, ale jeho strela nebola presná. Sedem minút pred koncom zápasu pohrozil striedajúci hráč Spartaka Casado, ale Pavlovič si poradil. V závere duelu obe mužstvá pozorne bránili, do listiny strelcov sa nezapísal ani jeden z aktérov.