Keby boli voľby do Snemovne teraz, vyhralo by Babišove ANO
- 11:16 14.07.2014
- PRAHA

Keby sa teraz konali v Českej republike voľby do snemovne, vyhralo by ich hnutie ANO Slováka Andreja Babiša s 31-percentnou podporou.
V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom si mierne polepšili ANO, KSČM aj TOP 09. Naopak, sociálni demokrati si od mája trochu pohoršili.
Agentúra uskutočnila prieskum v dňoch od 28. júna do 4. júla a zisťovala aj dôveru ľudí v súčasnú vlády. Podľa zistenia kabinetu Petra Sobotku dôveruje 44 percent ľudí, viac ako polovica však má opačný názor. Uviedol server iDnes.cz.

Zelenskyj je pripravený osobne sa stretnúť s Putinom v Turecku
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je pripravený tento týždeň osobne sa stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Trump: Ukrajina by mala „okamžite“ súhlasiť s priamymi rokovaniami s Ruskom
Trump vyzval Ukrajinu, aby „okamžite“ súhlasila s návrhom Vladimira Putina na priame rokovania medzi oboma krajinami, ktoré by sa mali uskutočniť vo štvrtok v Istanbule.

India tvrdí, že pri útokoch na území Pakistanu zabila viac ako 100 militantov
Pri útokoch indickej armády na Pakistanom kontrolovanú časť sporného regiónu Kašmír a na území samotného Pakistanu zahynulo viac ako 100 príslušníkov militantných skupín vrátane viacerých ich vodcov.

Autobus sa zrútil z útesu, zahynulo 21 ľudí a 35 sa zranilo
Nehoda autobusu si v nedeľu na Srí Lanke vyžiadala 21 mŕtvych a 35 zranených, uviedol policajný hovorca. Autobus dostal šmyk a zrútil sa z útesu.

Slováci majú prvé tri body, Slovinsko zdolali 3:1
Slovenskí hokejisti si pripísali prvé víťazstvo na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme.