• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
18°Bratislava

Tesco čelí väčšej konkurencii, Fitch mu znížil ratingy

  • 8:45 24.06.2014
  • LONDÝN
Tesco čelí väčšej konkurencii, Fitch mu znížil ratingy

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings znížila dlhodobý emisný rating (IDR) a rating nadradených nezabezpečených záväzkov spoločnosti Tesco na stupeň BBB zo stupňa BBB+. Výhľad dlhodobého IDR je stabilný. Krátkodobý IDR agentúra potvrdila na stupni F2.

Zhoršenie ratingu odráža presvedčenie agentúry Fitch, že spoločnosť Tesco čelí zostrujúcim sa konkurenčným tlakom na trhu s potravinami vo Veľkej Británii.

Zmena ratingu taktiež odráža ekonomické a politické prekážky v medzinárodnom podnikaní. Agentúra Fitch verí, že v súvislosti s medzinárodnými aktivitami urobilo vedenie spoločnosti správne, aj keď oneskorené rozhodnutia, ktoré majú riešiť horší výkon spoločnosti na niektorých trhoch.

K zhoršeniu ratingu spoločnosti Tesco v júni pristúpila aj medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service. Taktiež poukazuje na náročnú situáciu, ktorej Tesco čelí na britskom trhu s potravinami.

Spoločnosť Tesco na Slovensku

Na Slovensku Tesco pôsobí od roku 1996 prostredníctvom spoločnosti Tesco Stores SR, a. s. Tá prevádzkuje viac ako 130 obchodov, pričom v poslednom čase expanduje najmä s formátom supermarketov s menšou predajnou plochou. So svojimi viac ako 10 tisíc zamestnancami patrí Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená

Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená

DNES - 13:52Ekonomické

Daň z finančných transakcií, ktorá platí od 1. apríla, môže byť po istom čase kompletne prehodnotená.

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá

DNES - 11:10Ekonomické

Klimatická zmena a s ňou spojené nepriaznivé počasie majú negatívny vplyv na úrodu kávy.

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov

DNES - 10:46Ekonomické

Stres v práci z každodenného používania digitálnych technológií má 63 % Slovákov.

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

DNES - 9:46Ekonomické

Cenovo najdostupnejšie byty sú v Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

VČERA - 19:12Ekonomické

Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.