Slováci sú v otázke neuznania referenda na Kryme nejednotní

Slováci sú v otázke neuznania referenda na Kryme nejednotní, vyplýva to z výsledkov prieskumu Polis Slovakia pre agentúru SITA.
Väčšina opýtaných (65,4 percenta) si nemyslí, že rusko-ukrajinský spor o Krym prerastie do lokálneho konfliktu medzi týmito krajinami. Približne štvrtina (24,9 percenta) vojnu očakáva. S tým, aby Slovensko prijalo prípadných utečencov z Ukrajiny, súhlasí 57,7 percenta respondentov, proti tomu je 29,9 percenta opýtaných a 12,4 percenta nevedelo odpovedať.
Najväčšiu zodpovednosť za krízu na Ukrajine nesie podľa 42,7 percenta účastníkov prieskumu bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč a podľa 17,5 percenta všetky zúčastnené strany konfliktu. EÚ a USA nesú zodpovednosť podľa 17,1 percenta opýtaných a Rusko podľa 15,9 percenta respondentov. So sankciami EÚ voči Rusku nesúhlasí 39,1 percenta opýtaných, naopak, 24,8 percenta si myslí, že sankcie EÚ sú správne.
Polis Slovakia urobila prieskum v dňoch 22. až 28. marca na vzorke 1521 respondentov. Agentúru SITA informoval Ján Baránek z Polis Slovakia.

Vlachynský: DRG systémom sa jadro problému slovenských nemocníc nerieši
Z krátkodobého hľadiska bude efekt zavedenia DRG systému v slovenských nemocniciach minimálny, jadro problému sa ním nerieši, tvrdí analytik Martin Vlachynský.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.