Zdravie európskych bánk ostáva podľa šéfky MMF otázne
- 9:14 10.01.2014
- WASHINGTON

Nad zdravím európskych bánk podľa šéfky Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovej stále visia otázniky. Nadchádzajúce záťažové testy sú podľa nej šancou obnoviť dôveru v banky na starom kontinente.
Jednou z oblastí neistoty v Európe je podľa šéfky MMF zdravie jej bánk. "Blížiace sa záťažové testy a hodnotenie kvality aktív môžu pomôcť obnoviť dôveru a rozvíjať finančnú integráciu, ale iba v prípade, že budú dobre zrealizované.“ Testy bánk v eurozóne by mohli odhaliť nedostatky kapitálu, ak sa ukáže, že banky si neodložili bokom dosť kapitálu na krytie strát z nesplácaných úverov.

Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená
Daň z finančných transakcií, ktorá platí od 1. apríla, môže byť po istom čase kompletne prehodnotená.

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá
Klimatická zmena a s ňou spojené nepriaznivé počasie majú negatívny vplyv na úrodu kávy.

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov
Stres v práci z každodenného používania digitálnych technológií má 63 % Slovákov.

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska
Cenovo najdostupnejšie byty sú v Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %
Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.