Škandalózny Ford chce byť opäť starostom Toronta
- 22:34 02.01.2014
- OTTAWA

Kontroverzný starosta kanadskej metropoly Toronto sa vo štvrtok oficiálne zaregistroval do oktobrových volieb, v ktorých sa tak bude uchádzať o znovuzvolenie. Ford to potvrdil na svojom konte na internetovej sieti Twitter.
Prieskumy ukazujú, že napriek tomu sa vo finančnej a obchodnej metropole Kanady stále teší pomerne veľkej popularite. Tú si drží najmä u menej majetných občanov a mužov.

Rumunský premiér Marcel Ciolacu oznámil rezignáciu
Spoločný kandidát vládnucej koalície v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb skončil až na treťom mieste a nepostúpil tak do druhého kola.

Szijjartó: O vstupe Ukrajiny do EÚ rozhodnú Maďari, nie Zelenskyj
O vstupe Ukrajiny do Európskej únie nerozhodne ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale obyvatelia Maďarska.

Merz dúfa, že parlament ho zvolí za kancelára v prvom kole hlasovania
Friedrich Merz očakáva, že ho poslanci za kancelára zvolia v utorok v prvom kole hlasovania v nemeckom Spolkovom sneme.

Odchádzajúci Scholz v telefonáte so Zelenským prisľúbil podporu Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok prisľúbil, že Berlín bude aj naďalej podporovať Ukrajinu.

Trump chce na ukončení vojny na Ukrajine spolupracovať s Erdoganom
Americký prezident Donald Trump v pondelok po telefonáte s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom vyhlásil, že s ním chce spolupracovať na ukončení vojny na Ukrajine.