• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
12°Bratislava

Tomáš Taraba verí, že vláda v stredu vyhlási mimoriadnu situáciu pre medvede

  • 11:23 02.04.2025
  • Bratislava
Tomáš Taraba verí, že vláda v stredu vyhlási mimoriadnu situáciu pre medvede

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) verí, že vláda v stredu vyhlási pre medvede mimoriadnu situáciu.

Slovensko má podľa neho pozitívny vývoj v populácii medveďa a bude pristupovať k preventívnemu plošnému odstrelu. Taraba to uviedol pred rokovaním kabinetu.

Približne v roku 2020 bolo okolo 650 stretov s medveďom, minulý rok to už bolo 1900 stretov. Ten nárast je úplne jednoznačný, každý rok to ide hore. To sú oficiálne hlásenia a z tohto dôvodu je absolútne kľúčové pre nás, aby sme na toto všetko reflektovali,“ poznamenal Taraba. Medvede považuje za „extrémne zanedbaný problém“. Minister ľudí upozornil, že útoky tejto šelmy na Slovensku ešte budú, pretože sa to nevyrieši zo dňa na deň.

Pripomenul, že mimoriadna situácia predpokladá odstránenie všetkých vnadísk a budú jasné pokyny, čo sa má s medveďmi robiť. Odstrel podľa Tarabu budú robiť zásahové tímy a nie poľovníci. Ministerstvo životného prostredia zároveň spustí osvetovú kampaň pre ľudí. Taraba taktiež povedal, že v utorok (1. 4.) napísal list Európskej komisii, v ktorom ju informoval o tom, čo ide Slovensko v prípade medveďov robiť.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vlachynský: DRG systémom sa jadro problému slovenských nemocníc nerieši

Vlachynský: DRG systémom sa jadro problému slovenských nemocníc nerieši

VČERA - 20:12Domáce

Z krátkodobého hľadiska bude efekt zavedenia DRG systému v slovenských nemocniciach minimálny, jadro problému sa ním nerieši, tvrdí analytik Martin Vlachynský.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári

VČERA - 18:10Domáce

Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii

VČERA - 17:00Domáce

Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili

VČERA - 16:12Domáce

Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne

VČERA - 15:19Domáce

Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.