• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 2.5.2025Meniny má Žigmund
23°Bratislava

Česká polícia vrátila z hraničných priechodov do SR najmenej päť kamiónov

  • 13:52 27.03.2025
  • Praha
Česká polícia vrátila z hraničných priechodov do SR najmenej päť kamiónov

Česká polícia na základe kontrol na hraniciach so Slovenskom z dôvodu slintačky a krívačky už vrátila na územie SR minimálne päť nákladných áut.

Dôvodom bol prevoz mäsa z Maďarska či znečistenie krvou. Na základe správ odvysielaných stanicou ČT24 informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Na diaľničnom hraničnom priechode Lanžhot - Brodské je podľa hovorcu polície Juhomoravského kraja Bohumila Maláška doprava nasmerovaná do jedného jazdného pruhu, z ktorého policajti vyberajú autá, ktoré by mohli prevážať živočíšny materiál, prípadne živé zvieratá, a posielajú ich na kontrolu. „Policajt skontroluje predovšetkým dokumenty k nákladu. Ak zistí nejakú nezrovnalosť, tak kontroluje prípadne aj nákladovú plochu. Ak je tam skutočne nejaká nezrovnalosť, potom to rieši s pracovníkom veterinárnej správy,“ opísal postup Malášek.

Ten vozidlo buď pošle na špeciálne pásy s dezinfekciou, a potom môže pokračovať ďalej do ČR, alebo mu vstup zakáže a auto sa musí vrátiť na Slovensko. „Od polnoci sme skontrolovali stovky áut (...), dve vozidlá sme museli vrátiť na slovenské územie,“ povedal Malášek. Obe podľa jeho slov prišli cez SR z Maďarska a prevážali mäso.

Z hraničného priechodu Starý Hrozenkov - Drietoma česká polícia podľa ČT24 vrátila na Slovensko zatiaľ jeden maďarský kamión. Z priechodu Mosty u Jablunkova - Svrčinovec už vrátila dve vozidlá, ktorých skladovacie priestory boli podľa ČT24 znečistené krvou.

Český minister poľnohospodárstva Marek Výborný vo štvrtok oznámil, že v priebehu dňa sa opatrenie na hraniciach rozšíri a okrem dezinfekcie formou rohože budú musieť byť nástrekom vydezinfikované aj celé kolesové súpravy, aby sa účinok opatrenia zvýšil.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nadácia Zastavme korupciu podala pre expozíciu EXPO Osaka podnet na NKÚ

Nadácia Zastavme korupciu podala pre expozíciu EXPO Osaka podnet na NKÚ

DNES - 11:57Ekonomické

Financovanie slovenskej účasti na svetovej výstave EXPO 2025 v japonskej Osake môže byť predražené.

Verejný ochranca práv: Ľuďom majúcim dôchodok zo SR a cudziny môže byť ich 13. dôchodok vyplatený

Verejný ochranca práv: Ľuďom majúcim dôchodok zo SR a cudziny môže byť ich 13. dôchodok vyplatený

DNES - 11:49Ekonomické

Dôchodcom, ktorí poberajú dôchodok zo Slovenska, aj z cudziny, môže byť ich 13. dôchodok za rok 2024 ešte vyplatený.

Sociálna poisťovňa upozorňuje: Títo dôchodcovia dostanú dôchodok skôr

Sociálna poisťovňa upozorňuje: Títo dôchodcovia dostanú dôchodok skôr

DNES - 10:03Ekonomické

Dôchodky s týmto termínom dostanú prijímatelia o deň skôr.

Šefčovič: EÚ ponúkne Spojeným štátom zvýšenie nákupu o 50 miliárd eur

Šefčovič: EÚ ponúkne Spojeným štátom zvýšenie nákupu o 50 miliárd eur

DNES - 7:26Ekonomické

Európska únia chce zvýšiť nákup amerického tovaru o 50 miliárd eur (56,5 miliardy dolárov) v záujme zmiernenia vzájomného obchodného napätia.

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

VČERA - 12:01Ekonomické

Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).