Premiér zvolá k informáciám SIS Bezpečnostnú radu SR

Premiér o tom informoval na tlačovej konferencii.
Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) zvolá na štvrtok (23. 1.) o 9.00 h rokovanie Bezpečnostnej rady SR. Rada by sa mala venovať informáciám SIS, ktoré boli v utorok (21. 1.) čítané v pléne Národnej rady (NR) SR. Jej rokovanie bude rozšírené a zúčastní sa na ňom aj prezident SR Peter Pellegrini či vedenie NR SR. Premiér o tom informoval na tlačovej konferencii.
„Toto je plán postupu na najbližšie dni, pokiaľ ide o opozíciu, mimovládny sektor, čo chcú robiť, aby súčasnú vládu, ktorá je postavená na princípe výsledkov demokratických parlamentných volieb, aby ju zvalili,“ vyhlásil Fico.
Fico dodal, že je podľa neho evidentné, že opozícia nechce ísť do férovej politickej súťaže. Tvrdí, že na území SR je skupina expertov, ktorá sa podieľala na „udalostiach v Gruzínsku“, ako aj na ukrajinskom Majdane. Podotkol, že skupina je prísne monitorovaná. Je podľa neho financovaná zo Spojených štátov amerických.
Premiér vyhlásil, že v pláne je skončiť pokojné protestné zhromaždenie okupáciou vládnych budov ako NR SR či prezidentský palác. „V normálnom právnom demokratickom štáte zasiahnu bezpečnostné zložky, pretože ide o porušenie zákona, dokonca v niektorých prípadoch porušenie trestného zákona. Prídu zložky, ktoré sú na to určené, a začnú, samozrejme, robiť poriadok,“ uviedol Fico. V tomto okamihu budú podľa neho „všetky televízie sveta“ nastavené a vytvárať obraz, ako policajti zasahujú. Podľa premiéra následne dôjde k masovým protestom a prebratiu moci v krajine.
Predseda vlády zdôraznil, že rešpektuje práva občanov, ktorí sa môžu zhromažďovať. Porušenie zákona však štát tolerovať nemôže. Avizoval, že na bezpečnostnej rade budú prijaté preventívne opatrenia na zabránenie eskalácii, ako napríklad monitorovanie vládnych budov.
Podpredseda NR SR Tibor Gašpar (Smer-SD) upozornil, že napriek zľahčovaniu opozície sú informácie obsiahnuté v správe SIS závažné. „Čelíme ohrozeniu ústavného zriadenia v SR,“ zdôraznil. Vyhlásil, že všetky informácie obsiahnuté v správe boli získané legálnym spôsobom. Vyzval zároveň všetkých zákonných prijímateľov predložených informácií, aby sa nimi intenzívne zaoberali.
Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica na tému: Zvolanie bezpečnostnej rady.Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica na tému: Zvolanie Bezpečnostnej rady.
Uverejnil používateľ Úrad vlády Slovenskej republiky Streda 22. januára 2025

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku
Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža
K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ
Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru
Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia Róberta Špotáka je podľa podpredsedníčky PS a Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zory Jaurovej protiprávne a predstavuje obrovský krok cez červenú čiaru.

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom
Rada Fondu na podporu umenia odvolala z funkcie riaditeľa Róberta Špotáka. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry SR Petra Bačinská.