• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
21°Bratislava

Kamil Šaško považuje argumenty LOZ za dôkaz, že na výpovede nie je dôvod

  • 12:05 06.12.2024
  • Bratislava
Kamil Šaško považuje argumenty LOZ za dôkaz, že na výpovede nie je dôvod

Minister zdravotníctva SR Kamil Šaško (Hlas-SD) považuje medializované argumenty Lekárskeho odborového združenia (LOZ) za dôkaz, že na výpovede lekárov v súčasnosti žiadny relevantný dôvod neexistuje.

Deväťdesiat percent odborárskych požiadaviek z memoranda medzi LOZ a bývalou vládou je podľa ministra buď splnených alebo sa plnia. TASR o tom v piatok informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.

Pokiaľ však platí neustále opakované vyjadrenie zástupcov LOZ, že im nejde o platy, sú splnené všetky dôvody na to, aby sme v zlepšovaní slovenského zdravotníctva pokračovali spoločne s lekármi, ktorí ostanú pri svojich pacientoch,“ uviedol.

Jedinou nedoriešenou otázkou je podľa Šaška zvyšovanie platov.

Vyše 3300 lekárov z nemocníc naprieč Slovenskom podalo výpovede na znak nespokojnosti so situáciou v zdravotníctve. Lekári zároveň zvažujú aj výpovede z nadčasovej práce. Sú ochotní výpovede stiahnuť, ak vláda začne plniť ich požiadavky. Trvajú najmä na plnení bodov memoranda z roku 2022, ktoré s lekárskymi odborármi podpísal vtedajší vládny kabinet.

Ich požiadavkou takisto bolo, aby sa vláda uzniesla, že nedôjde k transformácii štátnych nemocníc na akciové spoločnosti.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

DNES - 20:26Domáce

Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

DNES - 19:39Domáce

K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

DNES - 19:38Domáce

Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru

DNES - 19:18Domáce

Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia Róberta Špotáka je podľa podpredsedníčky PS a Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zory Jaurovej protiprávne a predstavuje obrovský krok cez červenú čiaru.

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom

DNES - 17:40Domáce

Rada Fondu na podporu umenia odvolala z funkcie riaditeľa Róberta Špotáka. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry SR Petra Bačinská.