V Bratislave mizol vinohrad, klčovali ho bez povolenia

V bratislavskej lokalite Slanec v mestskej časti Nové Mesto v uplynulých dňoch začal miznúť vinohrad, prípad už rieši miestny úrad v Novom Mesta aj polícia. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.
"Našli sme na mieste pracovníkov, ktorí vytrhávali a klčovali vinohrady. Keďže nemali príslušné povolenie, okamžite sme zavolali štátnu políciu, ktorá ich vyzvala na zastavenie týchto aktivít,“ doplnil starosta. Polícia zároveň prisľúbila, že bude lokalitu monitorovať, aby zabránila ďalšiemu protizákonnému konaniu.
Ďalší podnet v poradí
Na základe týchto udalostí novomestský miestny úrad bezodkladne zaslal Obvodnému úradu životného prostredia a Slovenskej inšpekcii životného prostredia podnet o porušení zákona o ochrane prírody a krajiny.
V súvislosti s rovnakými aktivitami v lokalite Slanec už bol v týchto dňoch zaslaný podnet na riešenie protizákonného konania. "Požiadali sme o prešetrenie podozrenia na nelegálny výrub drevín, pretože príslušný orgán ochrany prírody nevydal žiadne rozhodnutie k výrubu drevín a nie je začaté žiadne správne konanie na danom pozemku,“ doplnil starosta Kusý.
Stavať tu nemôžu
Na pozemky nie sú vydané žiadne stavebné povolenia. Pozemky sú zahrnuté do územného plánu zóny "Podhorský pás“ ako chránené vinohrady.
Podľa územného plánu mesta Bratislava sú tieto pozemky určené na vinohrady a preto na nich nie je možná výstavba rodinných a bytových domov. V katastri nehnuteľností sú pozemky zapísané ako trvalý trávnatý porast.
View Larger Map

Roman Michelko: Matovič mandát nedokončil, za Fica predčasné voľby neboli nikdy
Na rozdiel od Igora Matoviča, ktorý nedokázal predísť predčasným voľbám, hoci mal na začiatku vládnutia viac ako 90 poslancov, počas vládnych koalícií pod vedením Roberta Fica predčasné voľby neboli ešte nikdy.

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku
Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža
K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ
Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru
Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia Róberta Špotáka je podľa podpredsedníčky PS a Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zory Jaurovej protiprávne a predstavuje obrovský krok cez červenú čiaru.