• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 22.7.2024Meniny má Magdaléna
27°Bratislava

Jeden z najväčších festivalov na Slovensku tento rok nebude. Náhle ho zrušili

  • 21:36 11.06.2024
  • Žilina
Jeden z najväčších festivalov na Slovensku tento rok nebude. Náhle ho zrušili

Obľúbený festival pár týždňov pred začiatkom zrušili.

Hudobný festival Topfest sa tento rok neuskutoční. Organizátori v pondelok (10.6.) večer oznámili, že musia podujatie zrušiť, pričom bližšie podrobnosti neuviedli. Sľúbili však, že sa k aktuálnej situácii vyjadria v najbližších dňoch. Festival mal prebehnúť od 27. do 29. júna na letisku Žilina v obci Dolný Hričov. K rozhodnutí o zrušení festivalu tak došlo len dva týždne pred plánovaným termínom.

„Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť," napísal Topfest Slovakia na sociálnej sieti.

„Usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili hlavne v prospech vás. O všetkých aktualitách vás budeme informovať do 14. júna, kedy zverejníme možnosti vrátenia zakúpených vstupeniek. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť," napísali organizátori s tým, že momentálne sa k situácii vyjadriť nemôžu, pretože stále prebiehajú rokovania s interpretmi a obchodnými partnermi.

Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme,...

Uverejnil používateľ TopFest Slovakia Pondelok 10. júna 2024

Scorpions ani Kabát nakoniec nevystúpia

Počas festivalu mali vystúpiť také hviezdy ako nemeckí Scorpions, Pretty Maids, Five Finger Death Punch či Avantasia. Z Čiech mali prísť skupiny Kabát, Škwor, Wanastowi Vjecy, Alkehol a Dymytry, z domácich Heľenine oči, Čad, Dorian Gray či BijouTerrier.

Zrušenie účasti na festivale už predtým oznámili kapely ako Annihilator, Eclipse, P.O.D., a Angry. Organizátori však neustále ubezpečovali fanúšikov, že nájdu náhradné kapely a festival sa napriek technicko-organizačným problémom uskutoční. Zrušenie festivalu naznačila česká rocková kapela Wanastowi Vjecy už v nedeľu 9. júna na svojom webe, keď uviedla, že „po zrušenom Topfeste ich čakajú len tri letné festivaly.“

O zrušení vystúpenia neskôr informovala aj kapela Kabát. „Organizátori mali naozaj smelé plány, ale asi to boli až príliš smelé plány. Usporiadateľská agentúra fatálnym spôsobom nedodržala dohodu, ktorú s nami uzavrela, a tak nám nezostáva nič iné, ako pristúpiť k tomuto veľmi nepríjemnému a krajnému riešeniu, ktoré nás naozaj nijak neteší,“ uviedla kapela na Facebooku.

Přátelé, není to žádná radost, zde uveřejnit podobnou zprávu, ale nedá se svítit. Festivalu Topfest 2024, který se...

Uverejnil používateľ Kabát (OFFICIAL) Pondelok 10. júna 2024

Spor o značku Topfest

Značka Topfest sa pritom stala predmetom súdneho sporu o to, kto ju môže používať. Minulý rok boli zorganizované dve rôzne podujatia pod názvom Topfest, jedno na Zelenej vode a druhé na letisku Abrahám.

Organizátori Topfestu na Zelenej vode už vo februári uviedli, že pre krádež značky sa rozhodli podujatie tento rok neorganizovať, aby nedošlo k poškodeniu ich dobrého mena. „Vznikali bizarné situácie, kedy po fiasku v Abraháme nespokojní účastníci písali svoje frustrácie na našu stránku, ktorá nemala s týmto festivalom nič spoločné. Snažili sa vybrať si kompenzácie od nás, ktoré sľúbili organizátori druhého Topfestu a podobne," uviedol Topfest.sk v stanovisku.

FOTO TASR - Branislav Račko

Koncom mája však mal súd rozhodnúť o tom, ktorej agentúre patrí značka Topfest, uviedli organizátori Topfestu na Zelenej vode. „Licenčný súd rozhodol v prospech Dušana Drobného, ten je ochotný to predať Topfest Managmentu,“ uviedli v komentári na Facebooku. Či sa rozhodnutie súdu podpísalo pod zrušenie podujatia v Žiline, je zatiaľ nejasné.

Vážení priatelia.Koncom mája má úrad rozhodnút o značke Topfest a sme velmi zvedaví.Zatiaľ sa tešime na účikujucich ktorých naši konkurenti ohlásili.Napr.Eclipse,P.O.D.,Anihillator,a iné,tešíme sa.

Uverejnil používateľ Topfest Sobota 18. mája 2024
Zdroj: Info.sk, facebook.com/topfestslovakia, topfest.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Austrálski AC/DC sa v Bratislave postarali o nový divácky rekord

Austrálski AC/DC sa v Bratislave postarali o nový divácky rekord

DNES - 8:13Kultúra

Slovenská metropola si v nedeľu zapísala do kroniky nový divácky rekord, na letisko vo Vajnoroch prišlo stotisíc fanúšikov na koncert austrálskej skupiny AC/DC.

Na letných koncertoch v SNG vystúpi Tamara Kramar aj Nina Kohout

Na letných koncertoch v SNG vystúpi Tamara Kramar aj Nina Kohout

8:07 20.07.2024Kultúra

Slovenská národná galéria chystá toto leto štyri koncerty, ktoré sa budú konať na nádvorí.

Zomrela herečka Shannen Doherty

Zomrela herečka Shannen Doherty

15:22 14.07.2024Kultúra

Známa herečka prehrala boj s rakovinou.

Zomrel producent Titanicu a série Avatar

Zomrel producent Titanicu a série Avatar

19:05 07.07.2024Kultúra

Vo veku 63 rokov zomrel v piatok po 16-mesačnom boji s rakovinou hollywoodsky producent Jon Landau, ktorý produkoval kasové trháky Titanic a Avatar.

Zomrel významný slovenský hudobník a pedagóg

Zomrel významný slovenský hudobník a pedagóg

21:30 04.07.2024Kultúra

Slovenská hudobná scéna prišla o významného skladateľa.