• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
16°Bratislava

Hnutie Slovensko kritizuje ministerstvo kultúry za predražené letenky do Abú Zabí

  • 12:06 05.03.2024
  • Bratislava
Hnutie Slovensko kritizuje ministerstvo kultúry za predražené letenky do Abú Zabí

Hnutie Slovensko obvinilo ministerstvo kultúry z kúpy drahých leteniek, rezort to odmieta.

Opozičné hnutie Slovensko obvinilo rezort kultúry z kúpy drahých leteniek na zahraničnú pracovnú cestu do Abú Zabí. Ministerstvo kultúry (MK) SR v reakcii pre TASR uviedlo, že letenky sa kupovali úplne štandardným spôsobom cez spoločnosť, ktorú vysúťažila bývalá ministerka Natália Milanová (hnutie Slovensko). Ministerka Martina Šimkovičová (nominantka SNS) dala postup spoločnosti pri nákupe preveriť.

Ministerka Martina Šimkovičová nemala žiaden dôvod spochybňovať ceny leteniek, ktoré jej predložili zamestnanci, ktorí na ministerstve pracujú celé roky,“ uviedla riaditeľka odboru komunikácie MK SR Petra Bačinská. Poznamenala, že niektorí zo zamestnancov začali pracovať na ministerstve už za Šimkovičovej predchodkyne Milanovej a postupovali rovnako ako predtým. V prípade, že sa po preverení postupu vysúťaženej spoločnosti pri nákupe leteniek zistí neprimeraná cena, bude ministerka konať.

Hnutie Slovensko kritizovalo, že rezort kultúry zaplatil za tri spiatočné letenky do Abú Zabí takmer 11.000 eur, pričom oni ich kúpili len za 2000 eur, teda 5,5-násobne lacnejšie. „Takéto nehospodárne nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov a papalášizmus ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej považujeme za ďalší zo série dôvodov, prečo by mala na tomto poste skončiť,“ skonštatovalo v stanovisku. Poukázali na to, že šéfka rezortu aj generálny tajomník cestovali v biznis triede.

Ministerstvo skonštatovalo, že ceny leteniek sa menia niekedy doslova z hodiny na hodinu a cena tej istej letenky s odstupom dní a týždňov môže byť diametrálne odlišná. Porovnávať ceny leteniek nakupovaných v úplne inom čase a bez informácie, čo všetko letenka zahŕňa, považuje rezort za hlúpe, hovorí o manipulovaní verejnosťou.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ministerstvo zdravotníctva chce obmedziť prístup do solárií

Ministerstvo zdravotníctva chce obmedziť prístup do solárií

DNES - 16:35Domáce

Ministerstvo zdravotníctva chce zakázať používanie solárií pre osoby do 18 rokov pre preukázané karcinogénne riziko UV žiarenia.

Mikulec: Šutaj Eštok mal mať plán na reformu civilnej ochrany už pripravený

Mikulec: Šutaj Eštok mal mať plán na reformu civilnej ochrany už pripravený

DNES - 16:13Domáce

Civilná ochrana bola po revolúcii zanedbaná a v časoch pandémie sa ukázalo, že je v dezolátnom stave, tvrdí Mikulec.

Policajti naháňali 27-krát trestaného vodiča s osemročným zákazom šoférovania

Policajti naháňali 27-krát trestaného vodiča s osemročným zákazom šoférovania

DNES - 16:04Domáce

Zakliesnením osobného automobilu v kríkoch mimo cesty sa skončilo prenasledovanie auta, ktorého 38-ročný vodič v Trenčíne nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Matovič: Vláda o odmietnutí pandemickej dohody nemohla rozhodnúť per rollam

Matovič: Vláda o odmietnutí pandemickej dohody nemohla rozhodnúť per rollam

DNES - 15:59Domáce

Delegácia, ktorá má o pandemickej dohode hlasovať na zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia, podľa Igora Matoviča nemá mandát.

V utorok zasadne ústredný krízový štáb

V utorok zasadne ústredný krízový štáb

DNES - 14:53Domáce

Ústredný krízový štáb bude hodnotiť aktuálny vývoj ochorenia slintačky a krívačky.