• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.4.2024Meniny má Justína
12°Bratislava

Ste naozajstným milovníkom kávy? Neváhajte a spoznajte 5 najdrahších káv sveta

  • 9:05 13.12.2023
  • Bratislava
Ste naozajstným milovníkom kávy? Neváhajte a spoznajte 5 najdrahších káv sveta

Tie najkvalitnejšie kávy sveta nevynikajú len svojou chuťou ale aj vyššou cenou. Každá z nich ponúka naozaj nezameniteľný zážitok pre milovníkov kávy. Prečítajte si náš článok a zoznámte sa s piatimi najdrahšími kávami na svete.

1. Kopi Luwak

Kopi Luwak je známa aj ako cibetková káva. Vyrába sa v Indonézií a je jednou z najdrahších káv na svete. Jej unikátny proces výroby spočíva v tom, že kávové čerešne prejdú cez tráviaci trakt Cibetky. Po tomto prechode sú kávové bôby zbierané, očistené a opražené. Tento proces znižuje kyslosť kávy a tá má potom chuť po slivkách, niektorí ľudia dokonca cítia karamel či orechy.

Ak by ste ju chceli ochutnať, pamätajte, že v porovnaní s kávovými zrnami spracovanými prirodzeným spôsobom môže byť cibetková káva až 60 krát drahšia. Za 500g Kopi Luwak zaplatíte aj 500€.

2. Káva Black Ivory

Black Ivory pochádza zo severného Thajska a nie je síce najdrahšia, ale za to je najvzácnejšia. Je jediná svojho druhu a to kvôli tomu, ako sa vyrába. Zrelé kávové plody podstupujú totiž proces fermentácie v žalúdku slonov. Po tomto procese sú plody zbierané, očistené a pražené.

Výsledkom celého tohto procesu je jedinečná káva, ktorá má nízku kyslosť a jemný ovocný nádych. Jej cena je približne 460 eur za 0,45 gramov.

Foto: pexels.com

3. Finca El Injerto

Finca El Injerto pochádza z Guatemaly a je ukážkovým príkladom výberovej kávy, pretože sa radí medzi najprestížnejšie a najkvalitnejšie druhy na svete. Kávovníky sú pestované vo vysokej nadmorskej výške a na úrodnej pôde. Ich plody sú vzácne a známe veľmi malými zrnkami, práve preto je proces výroby tejto kávy zložitejší.

O tom, že patrí k najlepším kávam sveta svedčí aj to, že prestížny Cup of Excellence vyhrala sedemkrát. S cenou okolo 1000 eur za 1 kilogram dolárov patrí aj k najdrahším kávam sveta.

4. Hacienda La Esmeralda

Káva Hacienda La Esmeralda je známa aj pod menom „Geisha“, pestuje sa na rodinnej farme v horách Panamy a predávaná je väčšinou a aukciách. Kávové zrná sú pestované v sopečnej pôde a v tieni stromov guava. Práve preto pochádzajú jej bôby z veľmi obmedzeného počtu kríkov. Charakteristická je výraznou kyslosťou, bohatou arómou a ovocnými tónmi.

Výnimočnosť tejto kávy spočíva nielen v špecifických podmienkach pestovania, ale aj v procese spracovania. Cena za 0,450 gramov sa pohybuje okolo 320 eur.

5. Blue Mountain

Táto káva pochádza z pohoria Blue Mountains na Jamajke, kde sú ideálne podmienky pre pestovanie kávových kríkov. Pestovanie tejto kávy je striktne regulované a povolené len v určitých častiach pohoria Blue Mountains. Má výnimočnú sladkosť, vôňu a bohatú chuť s miernou kyslosťou. Jamajská Blue Mountain sa predáva za 45 eur za 0,450 gramov.

Zdroj: Info,sk/PR, Basta Digital
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

22:33 05.03.2024Tlačové správy

Práca s energiou ľudského tela nie je len ezoterickou špecialitou.

Ako na efektívnu správu skladu: týmto chybám sa vyhnite

Ako na efektívnu správu skladu: týmto chybám sa vyhnite

12:30 02.02.2024Tlačové správy

Keď vám sklad nefunguje dobre, pripravujete sa o dosť veľa peňazí. V článku sa zameriame na typické situácie, kedy firmám peniaze unikajú, a pozrieme sa, ako sa dajú riešiť.

Správne fungovanie nervovej sústavy: Čo nepodceňovať?

Správne fungovanie nervovej sústavy: Čo nepodceňovať?

9:07 18.01.2024Tlačové správy

Nervová sústava je možno tou vôbec najdôležitejšou časťou nášho tela.

Aké typy kabeliek vám zaručene nesmú chýbať v šatníku?

Aké typy kabeliek vám zaručene nesmú chýbať v šatníku?

15:30 20.12.2023Tlačové správy

V dnešnej dobe nie je šatník kompletný bez niekoľkých štýlových kabeliek, ktoré nielen dopĺňajú váš outfit, ale tiež vám uľahčujú každodenný život.

Ako kúpiť perfektné gumáky pre deti? Pozrite si niekoľko užitočných tipov!

Ako kúpiť perfektné gumáky pre deti? Pozrite si niekoľko užitočných tipov!

16:19 19.12.2023Tlačové správy

Mláky, voda, blato – ktoré dieťa by tomu odolalo? Na bezstarostne strávené chvíle vonku aj počas nepriaznivého počasia sú nevyhnutnou výbavou gumáky.